Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Kapalı
 • EURO 6.58
 • DOLAR 5.93

Çan Belediyesi çevre bilinci konusunda farkındalık yaratmaya devam ediyor

İlçeler - 31 Aralık 2019 15:31 A A

Göreve geldiği günden bu yana çevre bilinci ve duyarlılığı ile hareket eden Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, hızla artan nüfus yoğunluğu ile birlikte çevrenin ve doğanın tahrip edilmesini önleyici çalışmalara imza atmaya devam ediyor.

Canlı yaşamının geleceğini önemseyen ve sağlıklı, huzur dolu bir insan ortamı için hava-su-toprak denkleminin gerekliliğine dikkat çeken Çan Belediyesi çevre bilinci duyarlılığı ile çocuklar ve aileleri için bir seminer düzenledi.

“Çevremizi ve doğamızı güzel kılmanın yolu çevre bilinci ile hareket eden bireyler yetiştirmek” diyerek öğrenciler ve ailelerine bilgilendirme amaçlı seminer düzenleyen Çan Belediyesi daha evvel iş birliği içerisinde olduğu öğrenciler ile bir araya gelerek hem çevreye duyarlı ve faydalı bir nesil yaratma sorumluluğuna imza attı hem de öğrencilerin yüzünü güldüren hediyeler ile buluşturdu.

“Geri Dönüşüm” seminerinin, geleceğin teminatı çocukların doğaya karşı sorumluluk duygusunu artıracağına işaret eden Başkan Bülent Öz, şu açıklamayı yaptı:

“Çevre duyarlılığı ve görev bilinci ile biz yerel yöneticilere düşen sorumluluğumuz gereği vatandaşlarımızın sağlıklı ve temiz kaynaklara ulaşabilmesi, çocuklarımızın rahat ve elverişli bir ortamda yaşayabilmesi için; çevremizi temiz tutmanın yolu bireysel sorumluluk duygusundan ve çevre bilincinin oluşmasından geçer. Hep birlikte sevgiye dayalı, çevreye saygılı bir geleceğe merhaba diyelim.”


Bu haber 161 kez okundu.
İlçeler - 15:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  MHP’li Yalçın’dan özel hastaneye eleştiri: “Hijyen sıfır, sıfır, sıfır… Vallahi kendimi Hindistan’da hissettim”
  Son dönemde uzun bekleme kuyrukları ve hijyen yetersizliği iddiaları nedeniyle vatandaşların tepkisini çeken özel hastaneye bir eleştiri de MHP’li Belediye Meclis Üyesi Evren Yalçın’dan geldi. Şehir merkezindeki ‘tek özel hastane olma’ özelliği taşıyan hastanedeki gözlemlerini sosyal medya hesabından paylaşan Evren Yalçın, “Salgın var. Özel hastaneyi bu aralar tercih etmeyin” başlığıyla yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: […]
 • 02
  Türkiye’de çocuğuna aşı yaptırmayan ailelerin sayısı 23 bine yükseldi: Kızamık hastalığı 5 kat arttı!
  Türkiye’de son yıllarda aşı karşıtı kampanyalar sonucunda aşı tereddüdü ve aşı reddi dikkat çekici boyutlara ulaştı. Yedi yılda çocuklarına aşı yaptırmayan ailelerin sayısı 183’ten 23 bine çıktı. 2019 yılının ilk dokuz ayında ise kızamık vakaları önceki yılın aynı dönemine kıyasla 5.2 kat artarak 2 bin 666’ya ulaştı. Gazete Duvar’dan Müzeyyen Yüce’nin haberine göre, Türk Tabipler […]
 • 03
  Başkan Öz, muhtar buluşmalarını sürdürüyor
  Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, Çan ilçe merkezi mahalle muhtarları ile aylık olağan toplantısını gerçekleştirildi. Toplantı sonrasında açıklamalarda bulunan Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, “Muhtarlarımız ile her zaman istişare halinde olarak vatandaşlarımızın sorunlarını, taleplerini devlet geleneğimizin önemli noktasında bulunan ve devletin yereldeki hizmet birimini teşkil eden muhtarlarımız ile görüşüyoruz” diye konuştu.
 • 04
  Özgür Ceylan: “Kimse CHP’de kavga dövüş beklemesin… Bizim işimiz var, iktidara yürüyoruz”
  CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, partisinin Gelibolu İlçe Kongresinde yaptığı konuşmada, CHP içinde gerilim beklentisi içine girenlerin, bu emellerine ulaşamayacaklarını belirterek, “Kimse CHP’de kavga dövüş beklemesin. Bizim işimiz var. İktidara yürüyoruz” dedi. Özgür Ceylan, Saray iktidarının devleti yönetme aklını yitirdiğini ifade ederek, “Genel Başkanımız Libya için BM Güvenlik Konseyini işaret ediyor. “Onlar diplomasiden ne anlar” […]
 • 05
  Bigalı muhtarlardan Turan ve İskenderoğlu’na ziyaret
  Çanakkale’nin Biga ilçesinin muhtarları, Türkiye Büyük Millet Meclisinde AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ile AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu’nun misafiri oldular. Köylerin sorunlarını ileten muhtarlar müjdeli haberlerle görüşmeden ayrıldı. Muhtarların taleplerini not alan AK Parti kurmayları, ilgili kurum müdürlerine işlerin hızlandırılması yönünde zaman kaybetmeden talimat verdi. AK Parti’li Turan, son dönemde köylere yapılan […]

HAVA DURUMU

21 Ocak 2020 SALI
 • ÇAR 8.0°
 • PER 6.2°
 • CUM 7.3°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 123.556
  0,76%
 • ALTIN 296.76
  -0,33%
 • DOLAR 5.929
  0,18%
 • EURO 6.581
  0,17%

GÜNLÜK BURÇLAR