Ataçlar Reklam
Asbak Reklam 2

Açı Koleji'nden anlamlı 19 Mayıs kutlaması

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Açı Koleji'nden anlamlı 19 Mayıs kutlaması
Açıldığı günden itibaren eğitimde farkını hissettiren kentin ilk ve tek butik okulu Açı Koleji, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla online kutlama programı gerçekleştirdi.
17 Petrol Reklam

Açı Koleji, bu yıl koronavirüs tedbirlerinin gölgesinde karşılanan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı dijital ortamda öğrencileriyle birlikte kutladı.

Öğrencilerin evlerinden katıldığı kutlama programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. 

Günün anlam ve önemine ilişkin açıklamalarda bulunan Açı Koleji Kurucusu Necdet Çetin, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a adım atmasıyla başlayan bağımsızlık mücadelesinin, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasıyla sonuçlanan tarihi bir adım olduğunu ifade etti.

Kutlama programında öğrencilere, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gençliğe seslenişi izletilirken; gençliğin Ata’ya cevabı, öğrencilerin hazırladığı oratoryo çalışması şeklinde sunuldu. Öğrenciler sırasıyla mikrofonlarını açıp dizelerini söyleyerek bu anlamlı kutlamada yerlerini aldılar. Öğrencilerin online olarak sundukları müzik çalışmasıyla kutlama programı sona erdi.

Anahtar Kelimeler:
Lapseki'de gençlere sürpriz doğum günü kutlamasıÖnceki Haber

Lapseki'de gençlere sürpriz doğum günü k...

İskenderoğlu'ndan, Başkan Makas'a ziyaretSonraki Haber

İskenderoğlu'ndan, Başkan Makas'a ziyare...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!