Adnan Beker İYİ Parti’den istifa etti

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Adnan Beker İYİ Parti’den istifa etti
İYİ Parti'de istifa depremi sürüyor. Eskişehir Milletvekili İdris Nebi Hatipoğlu'ndan sonra Ankara Milletvekili Adnan Beker, sosyal medyadan yaptığı açıklamayla partisinden istifa ettiğini duyurdu.

Ankara Milletvekili Adnan Beker, İYİ Parti’den istifa ettiğini duyurdu. Sosyal medyadan açıklama yapan Beker “İYİ Parti çatısı altında artık Ankaralı hemşehrilerim ve Yüce Türk Milleti'ne daha fazla katkı sağlayamayacağımı düşündüğümden, bugün itibariyle İYİ Parti'den istifa ediyorum” dedi.

Beker, Eskişehir Milletvekili İdris Nebi Hatipoğlu’ndan sonra İYİ Parti’den istifa eden ikinci milletvekili oldu. Bu istifa ile İYİ Parti’nin Meclis’teki sandalye sayısı 42'ye düştü.

“ÖNCE ÜLKEMİN, MEMLEKETİMİN MENFAATİ…”

Beker sosyal medyadan istifanı şu açıklamayla duyurdu:

Hayatım boyunca doğruluğu ve dürüstlüğü ilke edindim. Attığım her adımda, çıktığım her yolda daima “önce ülkemin, önce milletimin menfaati” dedim. En büyük hayallerim hep ülkem için oldu. Bu da elbette çok çalışmakla mümkündü.

Bu vesileyle, Ülkemizin her yerinden, her kesiminden bir araya gelen yol arkadaşlarımızla birlikte İYİ Parti’yi kurduk. 25 Ekim 2017'den beri İYİ Parti’nin başarısı için gece gündüz demeden, var gücümle, her alanda mücadele ve emek verdim.

Aziz Türk Milleti ve Kıymetli Ankaralı Hemşehrilerim, Ankara'mızda yaşayan başta siz değerli Ankaralı hemşehrilerimin ve esnaflarımızın olmak üzere bana gelen tüm talepleri gücüm yettiğince dile getirmek, mümkün olduğunca yerine getirmek ve çözüme kavuşturmak amacıyla 2019 Yerel Seçimlerinde sizlerin teveccühü ile Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve İYİ Parti Grup Başkanvekilliği görevine seçildim. Çok şükür görevimi büyük bir özveriyle yerine getirdim.

Dört yıllık görev sürem boyunca 200 binden fazla vatandaşımızı ve partilimizi ABB İYİ Parti Grup Başkanlığımızda ağırladık. Sokağa indik; Ankara'mızı mahalle mahalle, sokak sokak, köy köy gezdik. İlçe ilçe Ankara'mızın problemlerine doğrudan temas ettik.

14 Mayıs 2023 Genel Seçimlerinde, Grup Başkanvekilliği görevimden ayrıldıktan sonra İYİ Parti üyelerimizin yüksek teveccühü ile temayül yoklamasında 3 bin 632 oy alarak, parti içi rekorla Ankara 2. Bölge 1. sıradan milletvekili adayı oldum.

Partililerimiz, yol arkadaşlarımız, gönüllülerimiz ile beraber soluksuz bir seçim kampanyası yürüttük. Seçim bölgemde İYİ Parti'nin oyunu hep birlikte artırdık.

Sivil Toplum Kuruluşlarımız, Esnaf Birliklerimiz , Köy ve Mahalle Muhtarlarımız ve gençlerimiz ile sürekli bir araya geldik. Taleplerini TBMM çatısı altında dile getirdik; soru önergeleri, araştırma önergeleri ve kanun teklifleri verdik.

Bu zamana kadar, başta Ankara’da yaşayan kıymetli hemşehrilerime hizmet olmak üzere, İYİ Parti’nin başarısı için durmadan, yorulmadan çalıştım. Bu süreçte benimle beraber yürüyen tüm yol arkadaşlarıma tek tek teşekkürlerimi iletiyorum.

Aziz Türk Milleti ve Kıymetli Hemşehrilerim, İYİ Parti çatısı altında artık Ankaralı hemşehrilerim ve Yüce Türk Milleti'ne daha fazla katkı sağlayamayacağımı düşündüğümden, bugün itibariyle İYİ Parti'den istifa ediyorum.

Başta çok değerli Ankaralı hemşehrilerim olmak üzere, İYİ Parti İlçe Başkanlarımız, yöneticilerimiz, üyelerimiz, gönüllülerimiz ve İYİ Parti'ye oy vermiş tüm vatandaşlarımızla bugüne kadar nasıl hemhâl olduysak bugünden sonra da kapım ve telefonum her zaman açık olacaktır.

Büyük Türk Milleti'ne ve Ankara’mıza her zamanki azim ve inanmışlıkla hizmet etmeye devam edeceğim. Saygılarımla.

BİR İSTİFA DA KURUCULAR KURULUNDA

Öte yandan İYİ Parti’den yeni bir istifa geldi. İYİ Parti’nin Kurucular Kurulu Üyesi Mesut Yılmaz, sosyal medya hesabından partisinden istifa ettiğini duyurdu. 14 Mayıs genel seçimlerde Antalya milletvekili adayı olan Mesut Yılmaz, X hesabından yaptığı paylaşımda “Bugün itibarıyla gördüğüm lüzum üzerine İyi Parti üyeliğinden istifa etmiş bulunuyorum. Hayırlara vesile olsun” dedi.

Kaynak: Sözcü


Çanakkale’de olta balıkçılarına uyarı!Önceki Haber

Çanakkale’de olta balıkçılarına uyarı!

Çanakkale hafta sonu kışı yaşayacak!Sonraki Haber

Çanakkale hafta sonu kışı yaşayacak!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!