Asbak Reklam 1

AK Parti'den barolara 'yürüyüş' tepkisi: "Barolar asli vazifelerini yapmalıdır"

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AK Parti'den barolara 'yürüyüş' tepkisi: "Barolar asli vazifelerini yapmalıdır"
Avukatlık Yasası'nda yapılması planlanan değişiklikleri protesto etmek için Ankara'ya yürüyen baro başkanlarına, AK Parti'den tepki geldi.

AK Parti Çanakkale İl Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı'ndan, "Barolar asli vazifelerini yapmalıdır" başlığıyla yapılan yazılı açıklamada, baro başkanlarının söz konusu protesto yürüyüşüne şu ifadelerle tepki gösterildi:

“Çanakkale Baro Başkanlığı'ndan yapılan açıklamayı ve gün içinde yapılan yürüme eylemini sosyal medyadan izlemiş bulunuyoruz.

Öncelikle şunu ortaya koymak gerekir ki; halen avukatların ciddi sorunları bulunmaktadır. Bu sorunların muhataplarının bir araya gelerek, sorunların çözümünde etkin rol almaları özlenen ve istenen bir durumdur.

Ancak baroların seçim sistemleri söz konusu olduğunda medyadan duyduklarıyla yollara düşecek kadar hassas olan baro başkanlarından, süregelen avukat sorunlarında aynı hassasiyeti göremediğimizi de ifade etmek zorundayız.

Yasa değişikliği ile hedeflenenin 'baroların etkisizleştirilmesi, işlevsizleştirilmesi ve siyasallaştırılması' olduğunu iddia eden kıymetli baro yöneticilerimizin, yaptıkları açıklamayla gerçeklikten uzaklaştığını müşahade etmekteyiz. Hükümetimizin bunu hedeflemesi söz konusu dahi değildir.  Zaten mevcut durumun bu olduğu kanaatindeyiz. Ne yazık ki barolarımız uzun zamandır siyasallaşmanın sonucu olarak, etkisizleşmekte ve işlevsizleşmektedir. Baro yönetimlerimizin bunu görmesini ve anlamasını temenni ediyoruz.

Gerçekten 'savunmayı savunmak' sağduyu, akıl ve empati gerekmektedir. Bu bağlamda kıymetli Baro Başkanımızı ve Baro Yöneticilerimizi sağduyu, akıl ve empati ile sorunları çözmek için çalışmaya, avukatların sorunlarıyla etkin olarak ilgilenmeye davet ediyoruz.”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nden Vali İlhami Aktaş’a hayırlı olsun ziyaretiÖnceki Haber

Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları B...

ÇTSO Başkanı Semizoğlu'ndan, Vali Aktaş'a 'OSB gezisi' sitemi!Sonraki Haber

ÇTSO Başkanı Semizoğlu'ndan, Vali Aktaş'...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!