Ataçlar Reklam
Asbak Reklam 2

AK Parti'den, Kepez Belediyesine 'Halk Kafe' soruları

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AK Parti'den, Kepez Belediyesine 'Halk Kafe' soruları
AK Parti Kepez Belde Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, Kepez Halk Kafenin inşaat ve yapı kullanma ruhsatlarının Belediye Meclis Üyelerince istendiği ancak Kepez Belediyesi tarafından kendilerine herhangi bir dönüş yapılmadığı bildirildi. Açıklamada, "Kepez Belediyesi kaçak bir kafe inşa edip işletmekle kalmamış, kafeye elektriği bağlatabilmek için de ikinci bir suç işlemiştir. Kepez Belediyesinden bu konularda bir açıklama yapmasını beklemekteyiz aksi takdirde birçok belediye görevlisi zan altında kalmaktadır" denildi.
17 Petrol Reklam

AK Parti Kepez Belde Başkanlığının konuya ilişkin açıklaması şu şekilde:

"İmar kanununa aykırı olarak imal edilen Kepez Halk kafenin inşaat ve yapı kullanma ruhsatlarını Belediye meclis üyelerimizin bilgi edinme kanuna istinaden yazılı dilekçe ile talep etmelerine rağmen kendilerine herhangi bir geri dönüş yapılmamıştır. Ruhsat olmadan elektrik bağlanmasının mümkün olmadığı göz önüne alınırsa ya sahte bir ruhsatla ya da belediyenin imar ve fen işleri açısından sorun yoktur beyanı ile elektrik bağlanmış olması gerekmektedir. İmar kanunlarına aykırı olarak sahte bir ruhsat kesilmişse imar müdürü ve imar birim memurları suç işlemiştir ya da belediye tarafından imar ve fen işleri açısından elektrik bağlanmasında sakınca yoktur diye beyan verilmişse imar kanunu açısından sakıncalı olduğundan beyanı veren belediye personeli sahte beyan vererek suç işlemiştir. Yani Kepez Belediyesi kaçak bir kafe inşa edip işletmekle kalmamış kafeye elektriği bağlatabilmek için de ikinci bir suç işlemiştir. Kepez belediyesinden bu konularda bir açıklama yapmasını beklemekteyiz aksi takdirde birçok belediye görevlisi zan altında kalmaktadır. Dünyanın hiç bir yerinde hukuk tanımazlığın adı özgürlük değildir. Herkes her şeyi yapmakta özgürdür hukuk karşısında bedelini ödemek şartıyla.

Eğer bu kafe ruhsatlı değilse projeleri de yapılmamış demektir. Statik projesi zemin etüdü yapılarak elde edilen değerlere göre bir inşaat mühendisi tarafından projelendirilmediyse hatta yürürlükte olan deprem yönetmeliğine göre Geo-teknik mühendisi tarafından zemin iyileştirme projesi hazırlanıp zemin iyileştirilmesi yapılmadan gelişi güzel yapıldıysa Allah korusun deprem anında bir facia yaşansa bedelini kim ödeyecek?

Eğer elektrik projesi bir elektrik mühendisi tarafından hesaplanarak yapılmamışsa rast gele yapılmışsa elektrik tesisatında meydana gelebilecek bir yangının yaratabileceği facianın bedelini kim ödeyecek?

Eğer doğalgaz kullanılıyorsa projesi gene bir mühendis tarafından yapılmamışsa bir gaz patlaması olursa bunun bedelini kim ödeyecek? Kepez halkının ucuza çay içmesiyle bir problemimiz yok keşke daha ucuz olsa. Bizim derdimiz çayla değil çayhaneyi yapan hukuk tanımazlığı özgürlük sanan zihniyetledir. Halk kafe Kepez sahilde ne zaman patlayacağı belli olmayan bir saatli bombadır. Kepez halkının yeşil alanlarını talan etmek, can güvenliğini tehlikeye atmak hiç kimsenin haddine değildir. Bu sorumsuzluğunuzun hukuk tanımazlığınızın üzerini ucuza çay satıyoruz diyerek örtemezsiniz!

Kepez halkının canı o kadar ucuz değil sayın başkan!"

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Gelecek Partisinden Gaziantep-Çanakkale uçak seferlerine tepki: "Gaziler diyarından, şehitler diyarına korona taşınıyor!"Önceki Haber

Gelecek Partisinden Gaziantep-Çanakkale...

AK Parti'de üç ilçe başkanı belli olduSonraki Haber

AK Parti'de üç ilçe başkanı belli oldu

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!