AK Partili Gider: “Vatandaş kendimizi gözden geçirmemizi istiyor”

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
AK Partili Gider: “Vatandaş kendimizi gözden geçirmemizi istiyor”
AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Çanakkale merkez ilçedeki muhtarlarla bir araya geldi. Seçimi kazanan muhtarları tebrik eden Gider; “Seçimi kazanan hiç kimsenin şikâyet etme hakkı yoktur. Vatandaş şikâyet dinlemek istemez” dedi. Seçimin genel değerlendirmesini de yapan Gider, “Seçim sonucu istediğiniz gibi gelmeyince vatandaşı suçlamak bizim geleneğimizde yok. Vatandaş bizim tekrar kendimizi gözden geçirmemizi ve çaba sarf etmemizi istedi” ifadelerini kullandı.

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Çanakkale’de muhtarlarla buluştu. AK Parti Merkez İlçe Başkanı Aynur Tuna Yavaş, AK Parti İl Genel Meclisi Üyesi Nejat Önder, AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Özlem Karadayı ve Çanakkale Muhtarlar Derneği Başkanı Ufuk Göçoğlu ile 47 muhtarın katıldı programda konuşan Gider, muhtarları seçim zaferlerinden dolayı tebrik etti. Konuşmasında muhtarlığın önemine değinen Ayhan Gider, “Muhtarlık onurlu ve keyifli bir görevdir. Zaten bu keyifler de onurlar da zorlukla doğru orantılıdır. Yani bir işi ne kadar zor yapıyorsanız, o kadar da keyif alırısınız. O kadar gurur duyarsınız. En rahat icraat ortaya koyduğunuz, ‘işte bunu ben yaptım, ben olmasaydım köyümde mahallemde bu olmazdı’ diyebileceğiniz bir görev muhtarlık. Allah hepinizin gücünü yüksek eylesin. Sizlere de kolaylık versin” dedi.

“KENDİMİZİ DEĞERLENDİRECEK VE TEKRAR ÇABA GÖSTERECEĞİZ”

Seçim sonuçlarına da değinen Ayhan Gider, “Yerel seçimde farklı bir sonuç aldık Türkiye çapında. Bunun sebeplerini, sonuçlarını biz değerlendiririz. Yorumunu yaparız. 1946 Demokrat Parti geleneğinden gelen bir parti olarak, alınan bu sonuçlar bize sadece kendimizi test etmemizi, kendimizi sorgulamamızı söyler. Yoksa aldığımız sonuçtan dolayı vatandaşı suçlama, farklı yorumlar yapma bizim geleneğimizde yoktur. Çünkü bizim için sandık esastır, kutsaldır. Vatandaşın ne dediği önemlidir. Dolayısıyla bu seçimlerin bir tek sonucu vardır. O da bizim kendimizi tekrar değerlendirmemiz, vatandaşımızın ne istediğini görmek için tekrar çaba sarf etmemiz. Bunun dışında söylenen her şey lafı güzaftır. Bu anlamda seçilen herkese başarılar diliyorum, sadece muhtarlarımıza değil. Çünkü alınan görevler zor görevlerdir. Seçimi kaybetmek kolaydır. Seçimi kazanana kadar bir sürü laf söylersiniz. Ama kazandıktan sonra hiç kimsenin şikayet etme hakkı yok. Çünkü kazanılan yerler icra makamlarıdır. Şikayet makamları değildir. Vatandaş şikayet dinlemek istemez. Vatandaş icraat görmek ister. Dolayısıyla hem sizler hem seçilen tüm arkadaşlarımızın bu saatten sonraki görevi bulundukları yere çok daha fazla hizmet etmek. Çok daha güzel işler ortaya koymaktır” ifadelerini kullandı.

“YARINLARA EMİN ADIMLARLA YÜRÜYORUZ”

Muhtarların, Köylere Hizmet Götürme Birliği seçimlerinde partilerine göstermiş oldukları teveccühten dolayı teşekkür ederek, şükranlarını sunan Milletvekili Gider, “Çünkü o sonuçlar bizlere gösteriyor ki Nejat Başkan gerek İl Genel Meclisinde gerek İl Genel Meclisi Başkanlığında güzel işler yapmış, muhtarlarımızın gönlüne girmiş bu bir. Daha da önemlisi herkes iktidarla birlikte yürümekten, AK Parti ile birlikte yürümekten keyif alıyor. Hizmet için hep birlikte olma iradesi gösteriyor diye okudum ben o sonuçları. Çünkü hükümet yerinde devam ediyor. Ülkemiz yarınlara, Türkiye Yüzyılında emin adımlarla yürümeye devam ediyor. Bunda da biz sizlerle muhtarlarımızla birlikte olmaktan, birlikte yol yürümekten keyif alıyoruz. Zaten AK Parti iktidarı döneminde muhtarlarla ilgili yaptıklarımızla bunun en güzel göstergesidir, en güzel söylenme şeklidir, diye düşünüyorum” dedi.


Çanakkale’de engelli bireylerin askerlik heyecanıÖnceki Haber

Çanakkale’de engelli bireylerin askerlik...

Çanakkale’de babadan, oğula organ bağışıSonraki Haber

Çanakkale’de babadan, oğula organ bağışı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!