Anadolu Ateşi’nin ‘Troya’ gösterisi Çanakkalelileri büyüledi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Anadolu Ateşi’nin ‘Troya’ gösterisi Çanakkalelileri büyüledi
Troya Kültür Yolu Festivali kapsamında Çanakkale kültür - sanat etkinlikleri ile buluşmaya başladı. Anadolu Ateşi dans topluluğu cuma akşamı saat 21.00’de Anadolu Hamidiye Tabyası Açık Hava Sahnesi’nde Çanakkalelilerle buluştu.

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı koordinasyonunda, Anadolu Ateşi Dans Topluluğu “Troya” gösterisi ile Çanakkalelilere unutulmaz bir gece yaşattı. Anadolu Hamidiye Tabyası’nda tarihi bir mekanda “Troya” adlı gösterisiyle, tarihi dans ile canlandırdı.

Binlerce Çanakkaleli şehre ilk kez gelen dans topluluğunu izlemek için etkinlik alanına akın etti. Saat 21.00’de başlayan etkinlik 1 saat sürdü. Etkinlik sonunda seyirciler ekibi uzun süre ayakta alkışladı.

Festival kapsamında Tarihi Alan Başkanlığı’na bağlı Anadolu Hamidiye Tabyası’nda Göksel, Berkay, Yüksek Sadakat gibi önemli isimler sahne alacak.

Etkinliğe, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir ile protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

25 Eylül tarihine kadar devam edecek olan Troya Kültür Yolu Festivali’nde gerçekleşecek programlar için https://troya.kulturyolufestivalleri.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.


Bigalı Mehmet Çavuş Güreşlerine coşkulu kortejÖnceki Haber

Bigalı Mehmet Çavuş Güreşlerine coşkulu...

Çanakkale'de çıkan yangında bir kişi hayatını kaybettiSonraki Haber

Çanakkale'de çıkan yangında bir kişi hay...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!