Ayhan Gider: “Bu yangının üstesinden hep beraber geldik”

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Ayhan Gider: “Bu yangının üstesinden hep beraber geldik”
AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, merkeze bağlı Kayadere köyü yakınlarında geçtiğimiz Salı günü başlayan ve bugün kontrol altına alınan yangının ardından açıklamalarda bulundu.

Açıklamasına, “Çanakkale’miz büyük bir felaketi atlattı” diyerek başlayan AK Partili Gider şu ifadeleri kullandı:

“Sahada alevlerin ortasında canla başla mücadele eden; Türkiye’nin dört bir yanından gelen itfaiye ekiplerimiz, ateşin ortasında canları pahasına ilerleyen arazözlerimiz, aralıksız sorti yapan uçak ve helikopter pilotlarımız, sahaya su ve erzak yardımı götürmek için seferber olan vatandaşlarımızla bu yangının üstesinden hep beraber geldik.

Başta Sn. Bakanımız İbrahim Yumaklı, bakan yardımcımız Veysel Tiryaki, İçişleri Bakan Yardımcımız Munir Karaloğlu, AFAD Başkanımız Oktay Memiş, Çanakkale’ye adeta bir üs kurarak tüm çalışmaların organizasyonu için büyük bir emek sarf ettiler.

Şu aşamadan sonra bu felaketin tekrar yaşanmaması için her birimizin büyük bir özveri göstermesi gerekiyor.

Gördüğümüz maddi zararı elbet telafi edeceğiz ancak kaybettiğimiz doğayı ve canlılarımızı, bozulan, yok olan ekolojik dengeyi yerine koymamızın ne yazık ki maddiyatla telafisi mümkün olmayacaktır. Bu yüzden her birimizin vatandaşlık sorumluluğu gereği doğaya azami özen göstermemiz gerekmektedir.

Bu vesileyle tüm memleketimize tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, felaketin bertaraf edilmesinde görev yapan herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum.”


Çanakkale Valiliği’nden teşekkür mesajıÖnceki Haber

Çanakkale Valiliği’nden teşekkür mesajı

CHP'li Erkek'ten yangın bölgesinde incelemeSonraki Haber

CHP'li Erkek'ten yangın bölgesinde incel...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!