Ayhan Gider’den, Ülgür Gökhan’a helalleşme çağrısı: “Millete ‘hakkını helal etme’ diyeceğine, şehitlerle helalleş” – Çanakkale Yorum

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Ayhan Gider’den, Ülgür Gökhan’a helalleşme çağrısı: “Millete ‘hakkını helal etme’ diyeceğine, şehitlerle helalleş” – Çanakkale Yorum
Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından Çanakkale İskele Meydanı’nda coşkulu bir kutlama yapıldı. Kutlamalarda konuşan AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Çanakkale’de her eve mektup göndererek, “hakkınızı helal etmeyin” diyen Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a şehitlerle helalleşme çağrısı yaptı.

Cumhurbaşkanlığı İkinci Tur Oylaması sonucunda Recep Tayyip Erdoğan’ın zaferini ilan etmesiyle birlikte, Çanakkale’de de kutlamalar yapıldı. Kutlamalar esnasında Çanakkalelilere hitap eden AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ikinci turda milliyetçi söylemlere başvurarak bozkurt işareti yapmak zorunda kalmasına değinerek, “Emin olun; bu seçimde üçüncü tur diye bir şey olsaydı, bunlar üçüncü turda da Rabia işareti yaparlardı. Yahu siz kim, bu kavramlar kim” dedi.

“YETER Kİ, BELEDİYE BAŞKANI HELALLEŞMEK İSTESİN”

Çanakkale’de her eve mektup göndererek, “hakkınızı helal etmeyin” çağrısında bulunan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a seslenen Gider, “Bütün evlere mektup yollamış, demiş ki; ‘bunlara hakkınızı helal etmeyin’. Evlere kahve yollamakla bu iş olmaz. Bir helallikten bahsedeceksek; biz senden şehitlerimizle helalleşmeni bekliyoruz. Hani HDP-PKK barajı geçtiği için pilav dağıtıyordun ya, eğer bu milletle helalleşmek istiyorsan o şehitlerimiz, askerlerimiz, öğretmenlerimiz için, katledilen şehitlerimiz için sen bir pilav dağıtacaksın. Eğer cuma gününe kadar o, pilavı dağıtmazsa; Naim Başkan o pilavı sen onlar adına dağıtacaksın. Bunu da belediyenin önünde dağıtacaksın. Öyle bir kenarda değil. Faturasını da Çanakkale Belediye Başkanı’nın kendisine yolla ki helallik alsın. Bakın bu zenginlerin parası kıymetlidir. Eğer o ödemezse, faturayı bana yolluyorsun. Ben Ayhan Gider olarak öderim. Yeter ki, bu kentin belediye başkanının bir helalleşme talebi olsun” ifadelerini kullandı.


Başkan Yüksel’den seçim sonrası anlamlı çağrı: “Siyasi söylemlerde dostlarımızı kırmayalım”Önceki Haber

Başkan Yüksel’den seçim sonrası anlamlı...

Gözler yeni kabineye çevrildi: Bülent Turan da o isimler arasındaSonraki Haber

Gözler yeni kabineye çevrildi: Bülent Tu...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!