Reklamı Geç
Gestaş İlan 2
Ataçlar Reklam
Asbak Reklam 2

Başkan Erdoğan: "Önceki dönem gibi hukuksuzluklar yaşanmayacak"

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Başkan Erdoğan: "Önceki dönem gibi hukuksuzluklar yaşanmayacak"
Biga Belediyesi 2021 Ocak ayı olağan Meclis Toplantısı’nda önemli konular görüşülürken, muhalefetin avukat personel alımı sorusuna Başkan Erdoğan dikkat çeken bir cevap verdi.
17 Petrol Reklam

Biga Belediyesi’ne hizmetlerin gerektiği şekilde yürütülmesini sağlamak için avukat, mühendis ve tekniker personel alımı için Meclis toplantısında görüşme yapıldı.

Gündemin 5. maddesinde ise avukat, mühendis ve tekniker personel alımıyla ilgili konu görüşülürken Millet İttifakı Grup Sözcüsü Ergün Tulnay bir kez daha söz alarak, personel alımının neden yapıldığını sordu. 

Şeffaf ve hesap verilebilir bir yönetim için hareket ettiklerini söyleyen Başkan Erdoğan, “İmar Müdürlüğü’nde Yapı Kontrol Müdürlüğü’nü oluşturduk. Siz ne kadar inşaatlar durdu deseniz de belediyemize müracaat eden dosyaların yılbaşından önce hazırlanması için İmar Müdürlüğü’müz akşamları ve hafta sonları mesai yaptı ve dosyaları hazırladı. Biga’mızda 2021 yılı için öngörülen 4 bine yakın konut inşa edilecek. Biga’mızın gelişmesi ve nüfusunun artması bunun sonucu olarak kaliteli hizmet sunmak için eksik gördüğümüz personellerimizi tamamlıyoruz. İnşallah 2021 yılında Hukuk İşleri Müdürlüğü’nü kuruyoruz. Selahattin Mutlu kardeşimiz çalışmak istemeyerek verdiği dilekçeyle sözleşmesinin yenilenmesini istemedi. Kamu kuruluşu olmamız dolayısıyla her müdürlüğümüzün konusu ve çalışma faaliyeti hukuka dayalı olduğu için avukat ihtiyacımız var. Halkımıza söz verdiğimiz gibi kimsenin hakkını yemeden, tüyü bitmemiş yetimin hakkını kimseye yedirmeden şeffaf ve hesap verebilir şekilde belediye hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Çünkü önceki dönem yapılan hukuksuzlukların yanlışlıkların takipçisiyiz. Bu sıkıntılarla biz uğraşıyoruz. Biz Biga Belediyesi’ne bu kurumsal yapıya hoş ve makul görmüyoruz. Tüm müdürlüklerimiz tam zamanlı çalışan avukatımızdan destek alacak. Hatta belediye ile işi olan vatandaşımıza da yardımcı olacağız. Avukat alımını bu nedenle yapıyoruz” dedi.

Anahtar Kelimeler:
Çan'da kayıp vatandaştan iyi haberÖnceki Haber

Çan'da kayıp vatandaştan iyi haber

Çanakkale’de uyuşturucu satan 4 kişi tutuklandı!Sonraki Haber

Çanakkale’de uyuşturucu satan 4 kişi tut...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!