Ataçlar Reklam
Asbak Reklam 2
Köşe Yazısı İç Sayfa

Başkan Gökhan yatırımları inceledi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Başkan Gökhan yatırımları inceledi
Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Belediyesi'nin kent genelinde gerçekleştirdiği çalışmaları yerinde incelemek amacı ile gerçekleştirdiği teknik inceleme gezilerine devam ediyor. 
17 Petrol Reklam

Başkan Gökhan, Belediye Başkan Yardımcıları ve teknik ekip eşliğinde düzenlenen teknik inceleme gezisi kapsamında Esenler Mahallesi SSK Durağı arkasında bulunan alana yapılan yeni park alanı, Barbaros Atam Kreş ve Gündüz Bakımevi arkasındaki alanda yapımı süren Üretici Pazarı ile Barbaros Mahallesi'ndeki Yelken Kulübü alanı içerisine yapılması planlanan Derin Mavi Yaşam Merkezi alanında incelemelerde bulundu. 

Başkan Gökhan ilk olarak SSK Durağı arkasındaki alanda yapımı devam eden yeni park alanında incelemelerde bulundu. Teknik ekip eşliğinde alanı gezen Başkan Gökhan, çalışmalara ilişkin bilgi aldı. Bin 700 metrekarelik park içerisinde; 110 metrekare fitness alanı, 250 metrekare çocuk oyun alanı, 500 metre uzunluğunda koşu parkuru, 4 bin 330 metrekare piknik alanı bulunuyor. Yeşil alanın hakim olduğu park alanında engelli dostu malzemeler kullanılıyor.

İnceleme gezisini sürdüren Başkan Gökhan ardından Barbaros Atam Kreş ve Gündüz Bakımevi arkasında yapımı büyük ölçüde tamamlanan Üretici Pazarı çalışmalarını inceledi. Bin 954 metrekarelik alan içerisinde zabıta bürosu, kadın-erkek ve engelli tuvaleti yapılırken, 93 adet peronun yer alacağı pazar yerinde, kolay temizlenebilir ve hijyenik olması amacı ile beton zemin yapıldı.

Teknik inceleme gezisi kapsamında Başkan Gökhan'ın son durağı Barbaros Mahallesi'nde bulunan Çanakkale Belediyespor Tesisleri'nin karşısındaki Yelken Kulübü alanı oldu. Başkan Gökhan, Yelken Kulübü alanında hayata geçirilmesi planlanan Derin Mavi Yaşam Merkezi ile ilgili bilgi aldı. 

Çanakkale'nin sualtı zenginliklerinin kentli ile buluşturulacağı merkez ile Çanakkale bölgesine ait denizel ekosistemi tanıtmak, kentlilerin çocuklar ve gençler özelinde sosyo-kültürel gelişimine katkı sağlamak, sualtı ve rüzgâr sporlarını görünür kılmak, kente yeni rekreasyon alanı kazandırmak amaçlanıyor. Sergilerin, koleksiyonların ve akvaryumların teknolojiyle desteklendiği modern bir yaklaşımla oluşturulacak merkez, 7'den 77'ye tüm kentlilerimize hizmet verecek. Merkezde, sualtı ve rüzgâr sporları, sportif balıkçılık, deniz gözlem alanı, çocuklar için oyunlaştırılmış aktiviteler, kamplar ve daha birçok faaliyet hayat bulacak. 


CHP’den istifa etti, AK Parti’ye geçtiÖnceki Haber

CHP’den istifa etti, AK Parti’ye geçti

İskenderoğlu’ndan, Yahya Çavuş’un evinde incelemeSonraki Haber

İskenderoğlu’ndan, Yahya Çavuş’un evinde...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!