Ataçlar Reklam
Asbak Reklam 2

Başkan Gökhan’dan, Özdağ ve İskenderoğlu’na cevap

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Başkan Gökhan’dan, Özdağ ve İskenderoğlu’na cevap
Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; İYİ Parti’den istifa eden İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ ile AK Parti Çanakkale Milletvekili Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu’nun kendisine yönelik eleştirilerine yanıt verdi.
17 Petrol Reklam

TBMM’de düzenlediği basın toplantısında İYİ Parti’den istifa ettiğini açıklayan İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, “Bana kızacağınıza, cesaretiniz varsa, İYİ Parti’nin iç işlerine karışan CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanına kızın. İYİ Parti’yi aşağılayan Çanakkale Belediye Başkanına kızın. Ama onlara kızamıyorsunuz. Çünkü belediyeden gelen çantalar, ihaleler ve makamlar karşısında İYİ Parti’nin onurunu sattınız. Bu söylediklerimin hepsinin kanıtı var” sözleriyle Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ile İYİ Parti Çanakkale teşkilatını hedef almıştı.

“SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIM”

Ümit Özdağ’ın suçlamalarına bugün yaptığı yazılı açıklamayla cevap veren Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Bu açıklamada ismini bile anmaya ihtiyaç duymadığım bir siyasinin, partisinden istifası esnasında çok da bilgi sahibi olmadığını önündeki notlara bakıp konuştuğundan anladığım bir konuda şahsımı hedef almasına inanamadım. Önce birtakım iftiralar atıp, sonra da ‘söylediklerimin hepsinin kanıtı var’ dediği konular hakkında cevap vermeyi bile kendime zül sayarım. Kameralar karşısına çıkıp, orada cevap hakkı olmayan seçilmiş insanlar hakkında söylediklerinin kanıtlarını da keşke ortaya serseydi de Ekrem kardeşim de ben de böyle deli saçması suçlamalara muhatap edilmeseydik. Bu ithamlarına karşılık şahsım ve kurumum adına suç duyurusunda bulunarak, hukuki bir süreçte hakkımı arayacağımı da ifade etmek isterim” dedi.

İSKENDEROĞLU’NA CEVAP VERDİ

Başkan Gökhan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu’nun, Özdağ’ın suçlamalarını referans alarak kendisine yönelttiği, “Söz konusu ihaleler nelerdir? Gelen giden çantalar kimden gelmiştir? Bu çantaların içinde neler vardır? Karşılığında neler yapılmıştır? Kimlere ne karşılığı ihaleler verilmiştir? Kimler hangi makamlara getirilmiştir? İttifak etmenizin bedeli bunlar mıdır?” şeklindeki sorulara ise şu yanıtları verdi:

“Bu çantaların içinde neler var, karşılığında neler yapılmıştır” diye sormuşsunuz Sayın Vekilim. Dünkü meclis toplantısında da söylediğim gibi, benim bildiğim tek çanta, size de Ankara’ya göndermiş olduğumuz Halkın Bakkalı ürünlerinden oluşan çantadır. İçinde sizin de gördüğünüz üzere ekmek, bulgur, un, reçel gibi yerel ürünler vardı. Bizim bildiğimiz başka çanta yok, bizim heybelerimizde ancak hak, hukuk, adalet olur.  Başkasına dönüp bakmayız, Allah’tan korkar, kuldan utanırız biz Sayın Vekilim. 

“Verilen Makamlar”la ilgili derin endişelerinizi gidermek için de Çanakkale Belediyesi örgüt şemasını incelemeniz, Belediye Meclisi Grup Başkan Vekilinizden bu konuda bilgi istemeniz yeterli olacaktır. Bizim makamımız gönül makamıdır sizi de bekleriz Sayın Vekilim.

Hizmetlerin sıfır noktasında olduğu konusunda da haksızlık etmemenizi rica ederim. Daha geçen ay sizin de açılışına teşrif ettiğiniz çevre yatırımlarımızı gözlerinizle gördünüz. Bu kent hiç hizmet almadan nasıl oluyor da “Türkiye’nin En Yaşanılır Kentleri” sıralamasında hep en üstlerde oluyor hiç düşündünüz mü Sayın Vekilim?

Kaynağının her kuruşu kent halkına ait olan ve sadece kent halkının menfaatine kullanılan belediye bütçesinin nasıl kullanıldığından da sakın şüpheniz olmasın. Her kuruşun hesabı verilmektedir.  Bu benim hem görevim hem de namusumdur Sayın Vekilim.”
 

Anahtar Kelimeler:
Esra Yüksel’den belediye meclisinde ‘Ümit Özdağ’ çıkışı: “Bu pilav daha çok su götürür!”Önceki Haber

Esra Yüksel’den belediye meclisinde ‘Ümi...

Başkan Makas, Ülgür Gökhan’a yüklendi: “Polemik üretmeyin, milletvekilimizin sorularına cevap verin!”Sonraki Haber

Başkan Makas, Ülgür Gökhan’a yüklendi: “...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!