Asbak Reklam 1

Başkan Makas: “Çanakkale Belediyesi kente dair sorunlarda suskunları oynuyor”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Makas: “Çanakkale Belediyesi kente dair sorunlarda suskunları oynuyor”
Sosyal Koruma Kalkanı Banner
AK Parti İl Başkanı Naim Makas, Sarıçay bölgesi başta olmak üzere kentteki çevre kirliliği sorunlarına dikkat çekerek, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı, çevresel sorunları siyasi polemik malzemesi yaparak çözmemekle suçladı.

Başkan Makas konuya ilişkin açıklamasında şunları kaydetti:

“Kentimizde, belediye tarafından kaderine terk edilen Sarıçay bölgesi, çevre kirliliği oluşturmaya devam ediyor.  CHP'li Çanakkale Belediyesi şehri güzelleştirmek için adımlar atmıyor. Çanakkaleli hemşehrilerimizin kendi duyarlılıkları olmasa görüntü kirliliğinin üst düzeye çıktığı bir şehir olacağız.

CHP'li Çanakkale Belediyesi Hükümetimizin kentimize dair yaptığı çalışmaları sadece uzaktan izliyor.

Dünyanın farklı yerlerinden çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlayan şehrimizde, gelen misafirlerimiz bu görüntüleri görüyor. Çanakkaleliler olarak tabi ki bu durum bizi çok üzmektedir. Belediyenin rutin işlerini bile yapamadığını görüyoruz. Biz belediyeden yeni yatırımlar, çalışmalar yapma konusunda umutlu değiliz. Artık tek isteğimiz Sayın Başkanın sorumluluğundaki belediyenin kentimizi, hiç olmazsa ilk seçimde sonlanacağını düşündüğümüz yönetememezlik sürecinde rutin işlerini yapmasıdır. Bizim vurguladığımız, çevre düzenlemesi ve temizliği sorunları iken Başkan, her zaman olduğu gibi polemik yaparak konuyu bağlamından koparıyor.

Biz, Sayın Başkanın görevinin başında olduğunu neyse ki polemikleri sayesinde görüyoruz. Oysa Çanakkalemiz, polemik değil, marka değerine yakışır hizmet bekliyor.
Belediye meclisinde “Çanakkale’nin çevre sorunları bitmiştir” diyen Sayın Başkan, peki bu görüntüler nedir? Fevzipaşa’da yaşayan hemşehrilerimizin sizin için hiç mi önemi yok? Çanakkaleli hemşehrilerimizin yaşam standartlarını neden umursamıyorsunuz?  Çanakkaleli hemşehrilerimizin endişesini dile getirmek için sizden icazet mi alacağız? Sayın Başkanın Belediye Meclisindeki ifadeleri aciziyetin, iş bilmezliğin itirafıdır. Açıklamalarınızda öz eleştiri yapıyorsunuz. Bütün Çanakkale görmüştür ki bu öz eleştiri tam manasıyla kendi gündemini polemiklerle oluşturup, kentin gündemini örtbas çabalarıdır.”

 

Vefa Destek Grubu Banner
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
AK Parti'li Turan ile CHP'li Özel arasında 'HDP' polemiğiÖnceki Haber

AK Parti'li Turan ile CHP'li Özel arasın...

Limak Enerji'den müşterilerine kredi kartsız 3 taksit imkanıSonraki Haber

Limak Enerji'den müşterilerine kredi kar...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!