Kale Grubu Banner
Asbak Reklam 2

Başkan Makas ‘rant’ iddiasına ateş püskürdü: “Bu isnatlar alçakça bir iftiradır!”

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Başkan Makas ‘rant’ iddiasına ateş püskürdü: “Bu isnatlar alçakça bir iftiradır!”
CHP’li İl Genel Meclis Üyesi İsmail Gürses’in, AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas’ın eşinin İl Özel İdaresi’nde işe alınacağını ve kurumun mimarlık işlerinin eşine verildiğine yönelik iddialarına Makas’tan çok sert tepki geldi. Konuyu yargıya taşıyacağını belirten Makas, “Ben ve ailemle ilgili isnatların asılsız olduğunu beyan ediyoruz. Bu isnatlar alçakça bir iftiradır, alenen aileme ve şahsıma hakarettir” dedi.
17 Petrol Reklam

CHP İl Genel Meclis Üyesi İsmail Gürses’in, AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas’a eşi üzerinden yönelttiği rant iddiaları ortalığı karıştırdı. Makas’ın eşinin İl Özel İdaresi’nde mimar olarak işe alınacağını ancak olası tepkiler göz önünde bulundurularak konunun yılsonuna bırakıldığını iddia eden Gürses, İl Özel İdaresi’nin tüm mimarlık işlerinin Makas’ın eşine verildiğini öne sürdü.

Kalem gazetesinde yer alan habere göre CHP’li Gürses, “AK Parti İl Başkanı Naim Makas’ın eşini İl Özel İdaresi’nde mimar olarak işe aldıracağı şeklinde bir duyum geldi kulağımıza. Sonra tepkiler olunca ertelemiş bu durumu yılbaşından sonrası için. Kadro şu an bekletiliyor eşi için. Zaten hali hazırda da İl Özel İdare’nin tüm mimarlık işlerini eşinin yaptığı iddia ediliyor. Sayın Makas, bu iddialara bir an önce açıklık getirmeli” diye konuşmuştu.

MAKAS’TAN ÇOK SERT TEPKİ!

CHP’li Gürses’in iddialarına yönelik yazılı açıklama yaparak adeta ateş püsküren AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas, Gürses’i söz konusu iddialarını ispatlamaya davet etti.

Konuyu yargıya taşıyacağının da altını çizen Makas, “Ben ve ailemle ilgili isnatların asılsız olduğunu beyan ediyoruz. Bu isnatlar alçakça bir iftiradır, alenen aileme ve şahsıma hakarettir” dedi.

Makas iddiaları kesin bir dille reddettiği yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“15 Temmuz 2021 tarihli bazı yayın organlarında gerek şahsımın gerek ailemin asılsız isnatlarla iftiraya maruz kalacak konumda, seviyesiz bir şekilde haberlere konu edilmiş olduğunu öğrenmiş bulunmaktayız. Bu iddialarda bulunanlar tarafından, Çanakkale’nin şehitler diyarı olduğunu, Çanakkale’nin geçilmez olduğunu dünyaya kanıtlayan Van’ından Edirne’ye Sinop’undan Antalya’sına tüm yurt çapından gelen Mehmetçiklerle verilen savaşta, şühedamız sayesinde Çanakkale’nin geçilmez olduğunu dünya kanıtladığımızın unutulmuş olduğunu görüyoruz.

Öncelikle, ailem ve ben hakkındaki iddiaları arkaya bırakıyorum ki benim için en önemlisi, şehitler diyarı olan Çanakkale’nin, bölgeciliğe ve ayrımcılığa imkan vermeyen, maneviyat yüklü kadim bir kent olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Bunu sadece ben değil, yıllardan beri barışın kenti olduğunu tüm diyarlarda duyuran Çanakkaleli hemşerilerimiz  adına da söylüyorum. Çanakkale’mizde Erzurumlusu, Tuncelilisi, Adıyamanlısı, Karadenizlisi,  Trakyalısı şeklinde bir ayrımcılık olmaksızın biz hepimiz Çanakkaleliyiz. Bazı sosyal medya sitelerinde yayın yapan şahıslar ve Çanakkalilerin oylarıyla İl Genel Meclisi üyeliğine seçilmiş bir karakterin, ayrımcılığa ve ötekileştirmeye varan sözlerine inanmak dahi istemiyoruz. 

Bu bölücü ve ötekileştirici ifadeler karşısında, özünde kıymetli bulduğumuz  ‘Barışın Kenti’ söylemlerini ağızlarından düşürmeyen CHP teşkilatını, CHP'nin beyan ettiği ilkeleriyle bağdaşmadığını gördüğümüz ve kamuoyu vicdanında derin bir yara açan bu hadise sebebiyle, bilinçsizce beyanlarda bulunan İl Genel Meclis üyesi İsmail Gürses hakkında gereğini yaparak kamuoyu vicdanını rahatlatmaya davet ediyoruz. 

Ben ve ailemle ilgili isnatların asılsız olduğunu beyan ediyoruz. Bu isnatlar alçakça bir iftiradır, alenen aileme ve şahsıma hakarettir. Bu vesile ile iftirada bulunan şahsın iddialarını ispata davet ediyor, ayrıca bu utanç verici açıklamalarla yayıncılık yaptığını zanneden kişilerin söylemlerini de şiddetle kınıyor ve kabul etmiyoruz. Bu şahıslarla ilgili olarak gerekli yasal müracaatlarımızı yapacağımızı kamuoyuyla paylaşıyoruz.”

İL ÖZEL İDARESİ DE İDDİALARI YALANLADI

CHP Çanakkale İl Genel Meclisi Üyesi İsmail Gürses'in, AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas’ın eşine yönelik iddialarını, Çanakkale Valiliği bünyesinde yer alan İl Özel İdaresi de, “Bazı basın yayın organlarında AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas'ın eşine il özel idaresinden sürekli iş verildiği ve idaremizde işe alınacağına dair haberler hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır” ifadeleriyle yalanladı.
 


Niyazi Önen Gıda, prestijli listelerde hızlı yükselişini sürdürüyorÖnceki Haber

Niyazi Önen Gıda, prestijli listelerde h...

Biga’da EDS’ler 23 Temmuz’da faaliyete geçiyorSonraki Haber

Biga’da EDS’ler 23 Temmuz’da faaliyete g...

Yorum Yazın

Lapseki’de skandal olay: Emniyet Müdürü ile Başkomiser kavgaya tutuştu, polislerin görev yerleri değiştirildi!
Ezine’de orman yangını!
Kale Grubu, 64’üncü yaşını kutladı 
Bülent Turan: “Çin’den sonra dünyada en çok büyüyen ikinci ülke Türkiye”
1915 Çanakkale Köprüsü’nün 3’üncü mega blok tabliye montajı başladı
Öğrenciler ÇOMÜ’den memnun
Başkan Öz: “Köylülerimizi yalnız bırakmıyoruz”
Jandarma, bayram süresince zehir tacirlerine göz açtırmadı
Gaz pedalı takı kalan tır dehşet saçtı: Feci şekilde can verdi!
Bülent Turan: “Amerikan parasıyla bağımsızlık türküsü mü söylenir?”

Başka haber bulunmuyor!