Asbak Reklam 1

Başkan Ural: "Çocuklarımız Türkiye Cumhuriyeti'nin teminatıdır"

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Ural: "Çocuklarımız Türkiye Cumhuriyeti'nin teminatıdır"
CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, Meclis'in açılış yıl dönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına ilişkin kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Ural mesajında şunları kaydetti:

"23 Nisan 1920 Ulusumuz için büyük önem taşımaktadır. Çok büyük bir hürriyet mücadelesinden sonra, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışıyla yeni bir devleti tarih sahnesine çıkaran Milletimiz, bağımsızlığa olan inancı sayesinde inanılmaz bir mücadele örneği sergilemiştir.
    
Emperyalist güçlerin yenilgisiyle sonuçlanan ve dünyadaki tüm ezilen uluslara örnek olan Kurtuluş Savaşımız; gücünü ve kaynağını halktan alan, başkanlığını Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ün yaptığı TBMM’nin açılışının 100. yılını ve 23 Nisan Ulusal ve Egemenlik Çocuk bayramını kutluyoruz.
    
Bağımsızlık savaşının başlangıcında; Amasya Bildirgesinde ifade edilmiş olan Ulusun Bağımsızlığını yine Ulusun kesin kararı ve direnişi kurtaracaktır sözleriyle belirlenen ULUSAL EGEMENLİK temeline dayalı Halk Hükümeti 23 Nisan 1920 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılmasıyla yaşama geçirilmiştir.
    
Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün TBMM nin açıldığı bugünü bayram olarak çocuklara armağan etmesi çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesidir.
    
Ülkemiz yıllardır dünyanın tek çocuk bayramını kutlamaktadır. Ancak son yıllarda çocukların yaşadığı sorunlar, karşı karşıya kaldığı tehlikeler her geçen gün artarak devam etmektedir.
    
Milli Eğitim Bakanlığı – Diyanet işbirliği, dini vakıf ve derneklerle yapılan ortak protokoller, Laik-Bilimsel eğitim anlayışına açıkça meydan okumakta ve eğitimi dinselleştirme uygulamaları çocuklar üzerinden hayata geçirilmeye çalışılmaktadır. Oysa çocuğun olduğu her alanda, çocuklarla ilgili her konuda öncelik çocuğun üstün yararıdır. Çocukların üstün yararına olmayan ve çocuklara yönelik olarak işlenen suçların hiçbir mazereti ve gerekçesi olamaz.
    
Siyasi iktidar, çocuklarımızın eğitim biliminin evrensel ilkeleri üzerinden değil, dini kural ve referanslara göre yetiştirildiği, düşünen, eleştiren, sorgulayan değil, düşünmeden yaşayan bir nesil ve gelecek vaat etmektedir. Bugünün Türkiye’sinin yaşadığı sorunları çözme yönünde adım atılmadan çocuklarımızın aydınlık ve güvenli bir gelecekte yaşayabilmesi mümkün değildir.
    
Unutulmamalıdır ki; Çocuklarımız Türkiye Cumhuriyeti'nin teminatıdır. Barışın ve umudun simgesidir. Çocuklarımızı mutlu edebilmek, onlara iyi bir gelecek sunabilmek, topluma faydalı bireyler yetiştirmek hepimizin görevidir.

Bu duygu ve düşüncelerle TBMM'nin açılışının 100. Yılı nedeniyle, başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü ve mücadele arkadaşlarını en derin sevgi ve saygıyla anıyor, sevgili çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum."
 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bülent Turan'ın 23 Nisan mesajı: "Aradan geçen 98 yıla rağmen aynı ruhu koruyoruz"Önceki Haber

Bülent Turan'ın 23 Nisan mesajı: "Aradan...

Çanakkale bayrama hazırSonraki Haber

Çanakkale bayrama hazır

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!