Asbak Reklam 1

Başkan Ural'dan Canan Kaftancıoğlu'na destek mesajı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Ural'dan Canan Kaftancıoğlu'na destek mesajı
Sosyal Koruma Kalkanı Banner
CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, 7 yıl önceki tweetleri nedeniyle aldığı 9 yıl 8 aylık hapis cezası, İstinaf Mahkemesi tarafından onanan CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu için destek mesajı yayımladı. Kaftancıoğlu'na verilen cezanın hukuki dayanaktan yoksun olduğunu ileri süren Ural,  "Yaşananlar intikam arayışının bir göstergesidir. İktidar sandıktan çekinmektedir" dedi.

Ural konuya ilişkin yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul il Başkanımız Canan Kaftancıoğlu'nun, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşım gerekçesiyle; ‘Cumhurbaşkanına hakaret’, ‘Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret’, ‘Türkiye Cumhuriyeti Devletini, devletin askeriye veya emniyet teşkilatını aşağılama’, ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek’ ve ‘Silahlı terör örgütü propagandası yapmak’ suçlarından İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından toplam 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezası onandı.
 
Kararın, yenilenen İstanbul seçimlerinin gerçekleştirildiği 23 Haziranda açıklanması, İstanbul seçimlerinde hezimete uğrayan ve bir türlü bunu hazmedemeyen iktidarın intikam arayışının bir göstergesidir. 

Karar herhangi bir dayanaktan yoksundur, hukuka aykırıdır ve siyasi bir karardır. İstanbul İl Başkanımız sayın Canan Kaftancıoğlu, 31 Mart  ve 23 Haziran seçimlerinde YSK, Anadolu Ajansı ve AKP eliyle kurulan kumpası bozduğu için bugün cezalandırılıyor. Türkiye bir hukuk devleti olsaydı Canan Kaftancıoğlu değil, bu kumpası kuranların ceza alıp içeri girmesi gerekirdi. Adalet herkese lazımdır. Bugün sahip çıkmalıyız ki yarın sahip çıkacak bulabilelim.

AKP artık sandıktan çekinmektedir. Bu nedenle hukuk dışı her yolu denemektedir. Çözümü; hukuksal dayanaktan yoksun gerekçelerle kayyum atamalarında, tutuklamalarda, ekonomik baskı uygulamalarında, ötekileştirmelerde ve toplumu kutuplaştırmada aramaya başlamıştır. AKP hukukun üstünlüğünü değil, üstünlerin hukukunu savunmaktadır.

AKP, sandıkta kaybettiğini anlamasıyla birlikte muhalif kesimler üzerindeki sindirme politikalarını artırmaya başlamıştır. Belediye başkanlarını hukuksuz bir şekilde görevden almakta, milletvekillerini cezaevlerine koymakta ve muhalif basın mensuplarını hukuksuz bir şekilde cezaevine atmaktadır. Ama ne yaparsa yapsın, baharı kışa çeviremeyecektir.

Tüm bu yapılanların hukuksuzluktan başka bir açıklaması yoktur. Bu tarz sindirme politikalarına başvuranların karşısında hem Cumhuriyet Halk Partisi olarak hem de tüm partililer olarak duracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. İktidar artık sandıkta başarı elde edememekte ve bu tip baskılarla sembolik hareketlerle gözdağı vermeye çalışmaktadır. Partimiz CHP gerek il başkanımızın ve gerekse tüm partililerimizin her zaman yanında olacaktır. 

Açıklamamıza İl Başkanımız sayın Canan Kaftancıoğlu'nun bir tweeti ile son vermek istiyoruz: 

'Bir yıl önce bugün biz mevsimi başladı. Bu mevsimde ne çiçeklerin açmasını engelleyebilecekler ne de nefes almamızı... Her şey çok daha güzel olacak.'

İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu yalnız değildir."

Vefa Destek Grubu Banner
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Vali Aktaş'tan dolu mağduru çiftçilere destek sözüÖnceki Haber

Vali Aktaş'tan dolu mağduru çiftçilere d...

Fenerbahçe'nin maçına Ali ŞansalanSonraki Haber

Fenerbahçe'nin maçına Ali Şansalan

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!