Ataçlar Reklam
Asbak Reklam 2

Bayramiç Belediyesi’nden alkışlanacak hareket: Ağaçları kesmeyip, taşıdılar

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bayramiç Belediyesi’nden alkışlanacak hareket: Ağaçları kesmeyip, taşıdılar
Tepecik Mahallesi’ne yeni düğün alanı inşa etmek için kolları sıvayan Bayramiç Belediyesi, alan üzerinde bulunan ağaçları kesmeyip, nakil yaptı. Bu çalışma halk tarafından memnuniyetle karşılandı.
17 Petrol Reklam

Bayramiç Belediyesi, Tepecik Mahallesi Harmanlık mevkine yapacağı üzeri kapalı düğün salonu için alan düzenleme çalışmalarına başladı. Belediye arazisi üzerinde bulunan fıstık çamlarını, transplantasyon yöntemiyle iki farklı araziye taşıdı. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun, “Mahallemizde bir düğün alanına ihtiyacımız vardı. Alan araştırması yapıp en uygun yeri seçtik ancak bu alan üzerinde 23 adet fıstık çamı bulunuyordu. Bir ağacın yetişmesi yıllar alıyor, gönlümüz bu ağaçların kesilmesine razı olmadı. Bu nedenle ağaç taşıma yöntemiyle bu ağaçlarımızın TOKİ’nin karşısında bulunan boş arazimize ve Aşiyan yoluna nakil yapılmasına karar verdik. Sökülen ağaçlarımız, dikim sonrası bakımları yapılıp, yeni alanlarında var olmaya devam edecekler” dedi.

Ağaçların kesilmeyip başka bir alana taşınması, çalışmaları yakından takip eden halk tarafından memnuniyetle karşılandı.


 

Anahtar Kelimeler:
Muharrem Erkek: "Saray, ülke bütçesini yutuyor!"Önceki Haber

Muharrem Erkek: "Saray, ülke bütçesini y...

Bülent Turan: “Çanakkale Havalimanı büyük bir öneme sahip oldu”Sonraki Haber

Bülent Turan: “Çanakkale Havalimanı büyü...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!