Bayramiç Belediyesi’ne Avrupa Hareketlilik Haftası Ödülü

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bayramiç Belediyesi’ne Avrupa Hareketlilik Haftası Ödülü
Bayramiç Belediyesi, 617 belediyenin Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında gerçekleştirdiği etkinliklerin değerlendirildiği yarışmada ‘Ulusal Ödül’e layık görüldü.

Çalışmalarıyla adından söz ettirmeyi başaran Bayramiç Belediyesi, önemli bir ödüle layık görüldü. Avrupa Komisyonu koordinesinde her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası’nın bu yılki ‘Ulusal Ödülü’ Bayramiç’e geldi. Bayramiç Belediyesi, nüfusu 100 bin altı belediyeler kategorisinde ödül alan 3 belediyeden biri oldu.

Bu yıl “Sürdürülebilir Ulaşım: Sağlıklı ve Güvenli Hareketlilik” temasıyla gerçekleşen hafta kapsamında birçok etkinlik düzenleyen Bayramiç Belediyesi’ne verilen ödülde, 617 belediyenin faaliyetleri bağımsız jüriler tarafından değerlendirildi.

Karbon emisyonunun azaltılması ve hareketliliğin teşvik edilmesi noktasından hareketle Avrupa Hareketlilik Haftası'nda çocuklar Yıldırım Akbulut Meydanı’nda paten, bisiklet ve kaykay kullanmış, parkta duvar boyama etkinliği yapılmış, Atatürk Stadyumu’nda uçurtma şenliği gerçekleştirilmişti.

Bunun yanında festivalin kortej yürüyüşü ve Özgürlük Parkı’nda kurulan "Çocuk Oyun Sokağı" oldukça renkli geçmişti. İlçe bisiklet turu ve araçsız işe gelme günü de büyük ilgi görmüştü.


Troya Ören Yeri’nde turistleri lavanta tarlaları karşılayacakÖnceki Haber

Troya Ören Yeri’nde turistleri lavanta t...

Üniversite yerleşkesine dadanan hırsız yakalandı!Sonraki Haber

Üniversite yerleşkesine dadanan hırsız y...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!