Reklamı Geç
Gestaş İlan 2
Ataçlar Reklam
Asbak Reklam 2

Belediye Meclisi karıştı: İYİ Parti Grubu toplantıyı terk etti!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Belediye Meclisi karıştı: İYİ Parti Grubu toplantıyı terk etti!
Bu akşam gerçekleştirilen Çanakkale Belediye Meclisi Ocak ayı Olağan Toplantısı; Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ile İYİ Parti'li Belediye Meclis Üyesi Burak Kunt arasında çok sert tartışmaya sahne oldu.  İYİ Parti'nin 14 aydır İmar ve Bütçe Komisyonlarına temsilci sokamamasını eleştiren Kunt'a, Başkan Gökhan, "Siz orada adaba uygun hareketlerde bulunmadığınız için arkadaşlarımız komisyona katılmamanızı istemişler. Çünkü siz 'borucu' olarak ortalığı gerdiniz. Bu üslubunuz sizi hep dışta bırakıyor. Devam edecek olursanız yine dışta kalırsınız" sözleriyle çok sert yanıt verdi. Başkan Gökhan'ın, "İYİ Parti'nin varlığı Cumhuriyet Halk Partisi sayesindedir" şeklindeki sözleri de dikkat çekti. Bu sözler üzerine ikili arasında çıkan sert tartışmanın ardından İYİ Parti Grubu toplantıyı terk etti.
17 Petrol Reklam

Sakin başlayan ve yaklaşık 1,5 saat boyunca sakin şekilde devam eden Belediye Meclis Toplantısı, söz sırası İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Burak Kunt'a geldiğinde bir anda gerildi.

14 aydır İmar ve Bütçe Komisyonlarına İYİ Parti olarak temsilci sokamadıklarını ve geçen ay itibariyle bu komisyona tekrardan davet edildiklerini hatırlatan Kunt, belediye meclis üyelerine şu sözlerle sitem etti:

"DOĞRULARI SÖYLEDİĞİMİZ İÇİN BU KOMİSYONLARDAN ADETA ATILDIK"

Hepinizin bildiği gibi 14 aydır İmar ve Bütçe Komisyonlarına İYİ Parti olarak herhangi bir temsilci sokamıyorduk. Geçtiğimiz ay itibariyle bu komisyona tekrardan davet edildik. Başkanım (Ülgür Gökhan) sizden bu konuyu daha önce bir kaç kez rica etmiştik. En son görüşmemizde de istemiştik. Teşekkür ediyorum önce sizlere. Sonrasında da 19 CHP'li belediye meclis üyesi arkadaşıma. Artık biz de Çanakkale halkının imar sorunlarıyla alakalı doğrudan bilgi alabileceğiz. Biz tam 14 ay önce doğruları söylediğimiz için, yanlışları dile getirdiğimiz için, sadece ama sadece Çanakkale halkının hakkını savunmak istediğimiz için, bu komisyonlardan adeta atıldık. Bize bir bildirim bile yapılmadı. Telefonla bile aramadınız bizi değerli arkadaşlarım. Komisyonlar aynen devam etti. Bizim hiç haberimiz bile olmadı. İşin ilginç kısmı şu ki; 19 senedir iktidarın antidemokratik uygulamalarını eleştiren, her söyleminde çoklu aklın değil ortak aklın egemen kılınması gerektiğini söyleyen sosyal demokrat 19 CHP'li belediye meclis üyesi arkadaşım, birkaç istisna dışında bu konuya ya onay verdiler ya da sessiz kaldılar. Değerli arkadaşlarım, hepinize sitem ediyorum, hepinizi kınıyorum. Lütfen bu sitemi bir düşününüz."

"İYİ PARTİ'NİN VARLIĞI CHP SAYESİNDEDİR"

Kunt'un bu sözlerine Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın yanıtı ise hayli sert oldu. "İYİ Parti'nin varlığı Cumhuriyet Halk Partisi sayesindedir" diyen Gökhan, "Didem hanım grup başkanı olduktan sonra yaklaşım gösterdi ve bu iş (komisyon temsilcisi) çözüldü. Demek ki üslup meselesi. Bu üslubu siz bozdunuz. Didem hanım bu konuyu çözdü. Onun için siz bu konuyu söylediniz, deşarj oldunuz, karnınızın şişini indirdiniz, susunuz" ifadelerini kullandı.

"BU SÖYLEMİ KABUL ETMİYORUM"

Kunt'un AK Parti'yi antidemokratik olmakla itham eden sözlerine cevap veren Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Esra Yüksel ise, "Mensubu olduğum iktidar partisi, demokrasi adına bir sürü hizmet yapan, antidemokratik hiçbir şeyin içinde olmayan, güçlü bir iktidar olarak hizmetlerine devam ediyor" dedi.

Yüksel şöyle konuştu:

"İktidar partisini antidemokratik bulanlara, 'yönetemediğini' söyleyenlere bakıyorum. Halkı ikna etmede yetersiz kalıyorlar. Demek ki söylemleri güçsüz. Bu ülkede iktidar partisi antidemokratikse, yönetemiyorsa, bunu bir tek siz biliyorsunuz da millet bilmiyor mu? Yaklaşık 20 seneye geldi. İktidar partisi, halkın büyük bir teveccühüyle, oy oranlarıyla iktidara geliyor. 'Bizi yönet' diyor halk. Dolayısıyla bu söylemi kabul etmiyorum. Mensubu olduğum iktidar partisi, demokrasi adına bir sürü hizmet yapan, antidemokratik hiçbir şeyin içinde olmayan, güçlü bir iktidar olarak hizmetlerine devam ediyor.

"'BORUCU' OLARAK ORTALIĞI GERDİNİZ!"

Yüksel'in ardından Kunt'a yönelik sert sözlerini sürdüren Başkan Gökhan, "Siz orada adaba uygun hareketlerde bulunmadığınız için arkadaşlarımız komisyona katılmamanızı istemişler. Çünkü siz 'borucu' olarak ortalığı gerdiniz. Bu üslubunuz sizi hep dışta bırakıyor. Devam edecek olursanız yine dışta kalırsınız" diye konuştu.

TOPLANTIYI TERK ETTİLER!

Gökhan'ın bu sözleri sonrası toplantıdaki gerilim tavan yaptı. İYİ Parti'li Belediye Meclis Üyeleri verilen molanın ardından geri dönmeyip toplantıyı terk etti!


Başkan Gökhan o iddiayı gündeme taşıdı: ÇOMÜ Dardanos Yerleşkesi satılıyor mu?Önceki Haber

Başkan Gökhan o iddiayı gündeme taşıdı:...

DEVA Partisi’nden, Vali Aktaş’a ‘randevu’ tepkisi!Sonraki Haber

DEVA Partisi’nden, Vali Aktaş’a ‘randevu...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!