Biga Belediyesi’nde skandal olay: Meclis üyesi derdest edilip, dışarı atıldı!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Biga Belediyesi’nde skandal olay: Meclis üyesi derdest edilip, dışarı atıldı!
Biga Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi ve Encümen Üyesi Yahya Bulan, Belediye Başkanı Bülent Erdoğan tarafından hakaretlere maruz kaldığını ve güvenlik görevlileri tarafından dersdest edilerek belediye binasından attırıldığını iddia etti. Olayı yargıya taşıyan Bulan, "Kalan 1 yıllık görev süremde de belediye başkanının kapalı kapılar arkasındaki hesaplarını hayata geçirmesi noktasında baskılarına boyun eğmeyerek, asla alet olmayacağım" dedi.

Yahya Bulan söz konusu olaya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

“Değerli arkadaşlar. Birçoğunuzun bildiği üzere 4 yıldır Biga Belediyesi meclis üyeliğimi sürdürüyorum. Bir dönem aradan sonra mart ayından itibaren daimi encümenliğe yeniden seçildim. Her hafta perşembe günleri Biga Belediyesi'nde olağan olarak yapılan encümen toplantısına 18 Mayıs 2023 tarihinde katıldım. Gündem maddelerini değerlendirmem sonrasında Yazı İşleri Müdürlüğü'ne imzamı atmak üzere girdiğimde belediye başkanı Bülent Erdoğan bir anda öfkeli bir şekilde bağırıp çağırmaya başlayıp şahsıma hakaretler etmeye başladı. Yetinmeyip güvenlikleri çağırarak 'Atın bu adamı dışarı' şeklinde şahsıma zor kullandı. Ben de Biga Cumhuriyet Başsavcılığı'na kamuya ait görevimi engellediğinden dolayı suç duyurusunda bulundum. Şahsıma karşı yapılan bu terbiyesizliği kamuoyunun da bilmesi gerektiğini düşünüyorum. Çünkü seçildiğim günden itibaren halkımızın bize verdiği yetkiyi titizlikle kullanmaya çalıştım. Gücüm yettiğince yanlış gördüğüm işlerde tavrımı koyarak oylamalarda karşı oy kullandım. Kalan bir yıllık görev süremde de belediye başkanının kapalı kapılar arkasındaki hesaplarını hayata geçirmesi noktasında baskılarına boyun eğmeyerek, asla alet olmayacağım. Biga kamuoyuna saygılarımla" ifadelerini kullandı.

 "ATIN BU ADAMI DIŞARI!.."

Yahya Bulan şikayet dilekçesinde ise olayı şu şekilde anlattı:

"18 Mayıs 2023 Perşembe günü yapılan toplantımızdaki gündem maddeleri üzerindeki değerlendirmelerim sonrasında, imzalarımı atmak üzere belediyemiz yazı işleri müdürlüğüne girdiğimde Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan odaya girerek bir anda bana hakaret etmeye başladı. 'Defol git', 'Sen hastasın' gibi ifadeler kullanarak beni odadan çıkarmaya çalıştı. 'Ben kamuya ait görevimi yapmaya geldim. Beni görevimi yapmaktan alı koyamazsın' diyerek cevap verdim. Bunun üzerine güvenliklere seslenerek, 'gelin alın', 'Atın bu adamı dışarı' diyerek hakaretlerine devam etti ve 2 güvenlik beni kolumdan tutarak derdest ettiler. Dolayısıyla milletin oylarıyla seçilmiş bir meclis üyesi ve daimi encümen olarak görevimi yapmama zorla engel oldu. Bu durumdan dolayı Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan'dan şikayetçiyim."

Kaynak: MedyaLokum


Okulların kapanacağı tarih belli oldu: Bakan Özer canlı yayında açıkladıÖnceki Haber

Okulların kapanacağı tarih belli oldu: B...

İYİ Parti kurultaya gidiyor: Tarih belli olduSonraki Haber

İYİ Parti kurultaya gidiyor: Tarih belli...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!