Baskıyol Reklam
Asbak Reklam 2

Biga’da şehitler dualarla anıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Biga’da şehitler dualarla anıldı
18 Eylül Biga’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 99’uncu yıl dönümü kapsamında düzenlenen mevlit programında şehitler dualarla anıldı.

Biga’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yıl dönümü için bugün Çarşı Camii’nde şehitlerin anısına mevlid-i şerif programı düzenlendi. Programa Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Belediye Başkan Yardımcıları Nazım Hikmet Keskiner ve Sıtkı Keçeci, Belediye Meclis Üyeleri, Biga Müftüsü Ertuğrul Akın ve vatandaşlar katıldı. 

Mevlid ve Kur’an-ı Kerim okunmasının ardından Biga Müftüsü Ertuğrul Akın tarafından dua yaptırıldı.

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, “99 yıl önce Biga’mızın kurtuluşunda mücadele eden aziz şehitlerimize, gazilerimize, bu vatanı kanlarıyla sulayarak bize emanet eden tüm kahramanlarımıza mevlid-i şerif okuttuk. Allah kabul etsin. Hep birlikte şehitlerimizi ve tarihimizi hiçbir zaman unutturmayarak onların aziz hatıralarını yaşatacağız” açıklamasında bulundu.

Mevlid-i şerif programının ardından vatandaşlara pilav, tatlı ve ayran ikramında bulunuldu.

Kaymakam Dolu ile Başkan Erdoğan daha sonra SMA hastası Ahmet Alp bebek için Çarşı Camii yanına kurulan yardım standını ziyaret ederek Ahmet Alp’in babası Recep Güven ile görüştü ve çalışmalara destek olan gönüllülere teşekkür etti.


 


Üniversiteyi kazanan öğrencilere Başkan Öz’den valiz hediyesiÖnceki Haber

Üniversiteyi kazanan öğrencilere Başkan...

AK Parti’li Turan’dan, OSB Başkanı Ersoy’a ziyaretSonraki Haber

AK Parti’li Turan’dan, OSB Başkanı Ersoy...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!