Bir ayağı Çanakkale’de olan suç örgütü çökertildi!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bir ayağı Çanakkale’de olan suç örgütü çökertildi!
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Antalya merkezli ve bir ayağı Çanakkale’de olan suç örgütünün çökertildiğini açıkladı.

Güvenlik güçlerinin suç örgütleriyle mücadelesi devam ediyor. Peş peşe çökertilen organize suç örgütlerine her geçen gün yenileri ekleniyor.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Antalya ve Çanakkale’de düzenlenen "Mahzen-41" operasyonlarında "Ayazlar" olarak bilinen organize suç örgütünün çökertildiğini duyurdu.

Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Aziz milletimizin bilmesini isterim ki suçta kibirlenenlere, halkımızın huzurunu kaçıranlara, organize suç örgütlerine ve çetelere göz açtırmayacağız. Hangi büyüklükte olursa olsun organize suç örgütlerini çökertip, adalete teslim etmeye kararlıyız️." ifadesini kullandı.

9 şüpheli yakalandı

Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı ve Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı koordinesinde yapılan çalışmalar sonucu, Antalya ve Çanakkale'de 11 adrese operasyon düzenlendiğini aktaran Yerlikaya, elebaşılığını Umut Ayaz'ın yaptığı "Ayazlar" olarak bilinen organize suç örgütünün çökertildiğini, elebaşının da içerisinde bulunduğu 9 şüphelinin yakalandığını belirtti.

Çok sayıda suç kayıtları bulunuyordu

Yerlikaya, operasyonlarda "tefecilik, silahla nitelikli yağma, tehdit, kasten yaralama, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, mala zarar verme ve 6136 sayılı kanuna muhalefet" suçlarına karıştığı belirlenen şüphelilerin, işletmelerden zorla para isteyerek vermek istemeyen işletmelere silahlı saldırıda bulunduklarının, vatandaşların rızası dışında hesaplarından kendi hesaplarına para aktararak zorla senet imzalattıklarının, baskı ve şiddet yoluyla mağdurları korkutarak şikayetlerinden vazgeçirdiklerinin ve uyuşturucu ticareti yaparak haksız kazanç sağladıklarının tespit edildiği bilgisini verdi.

Yerlikaya'dan ekiplere tebrik

Operasyonlar sonucu ruhsatsız tabanca ve av tüfekleri, muhtelif miktarda uyuşturucu ile çok sayıda senet ve paraya el konulduğunu anlatan Yerlikaya, operasyonları gerçekleştiren jandarma ekiplerini tebrik etti.


CHP’li Güneşhan: “İktidar şatafattan değil, eğitimden tasarruf ediyor!”Önceki Haber

CHP’li Güneşhan: “İktidar şatafattan değ...

Çanakkale’de ev basıp gasp yapan 7 şüpheli yakalandı!Sonraki Haber

Çanakkale’de ev basıp gasp yapan 7 şüphe...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!