Bülent Turan: “14 Mayıs’tan sonra rüzgargülü gibi dönen Kılıçdaroğlu’nun karşılığı olmayacak”

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bülent Turan: “14 Mayıs’tan sonra rüzgargülü gibi dönen Kılıçdaroğlu’nun karşılığı olmayacak”
Önceki dönem AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, "14 Mayıs'tan sonra rüzgargülü gibi dönen Kılıçdaroğlu'nun bu saatten sonra gençlere ne söylerse söylesin karşılığı olmayacak. Gençlerin adresi, yeri, AK Parti'dir, Cumhur İttifakı'dır. Bu seçimlerde 30 yaş altı 5 genç milletvekili seçildi. 4'ü AK Parti'den, CHP'den bir tane yok. Hangi gençten bahsediyorsunuz? Gençleri tahrik ederek, gençleri kendince itham ederek sonuç almak geride kaldı. Gençlerin yeri Cumhur İttifakı'dır" dedi.

AK Partili Turan, partisinin Geyikli Belde Başkanlığında düzenlenen belde yönetimi ve sandık müşahitleri toplantısına katıldı.

“GENÇLERİN YERİ CUMHUR İTTİFAKI’DIR”

Burada gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bülent Turan, Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun gençlerle ilgili olarak attığı tweet ile ilgili, "Kemal Kılıçdaroğlu bir tweet atarak, video paylaşarak gençleri göreve çağırmış. 14 Mayıs'tan sonra rüzgargülü gibi dönen Kılıçdaroğlu'nun bu saatten sonra gençlere ne söylerse söylesin karşılığı olmayacak. Gençlerin adresi, yeri, AK Parti'dir, Cumhur İttifakı'dır. Bu seçimlerde 30 yaş altı 5 genç milletvekili seçildi. 4'ü AK Parti'den, CHP'den bir tane yok. Hangi gençten bahsediyorsunuz? Gençleri tahrik ederek, gençleri kendince itham ederek sonuç almak geride kaldı. Gençlerin yeri Cumhur İttifakı'dır" diye konuştu.

“GENÇLERİ AĞZINA ALACAK EN SON KİŞİ KILIÇDAROĞLU’DUR”

Gençlerin yerinin Türkiye'yi büyüten savunma sanayinden, ulaşıma ve eğitime kadar her konuda adım atan AK Parti'nin yanı olduğunu dile getiren Turan, sözlerine şöyle devam etti:

"Gençleri ağzına alacak en son kişi Kemal Kılıçdaroğlu'dur. Biz gençlik dediğimizde okulunu biliyoruz. Gençliğin kıymetini biliyoruz. Bu seçimlerde 5 milyon genç oy kullandı. Sadece 15 gün içerisinde yani ikinci tura giden zaman içerisinde 45 bin genç yeni oy kullanma hakkına sahip oldu. Çanakkale'mizde de 25 bin genç ilk defa oy kullandı. Hepsini aradık. Hepsini sorduk. Tekrar aramaya, sormaya, ilişki kurmaya devam edeceğiz. Biz gençleri tarihten biliriz. Hazreti Peygamber'e en çok sahip çıkan gençler olduğunu biliriz. Gençlerin iddiasını, derdini biliriz. Bakınız, Anafartalar'da topraklarımızda tarih sahnesine çıkmaya başlayan Atatürk 38 yaşında Anafartalar Kahramanı oldu, 39 yaşında Meclisi açtı, 40 yaşında mareşal oldu, 42 yaşında cumhuriyeti ilan etti. Biz gençliğin ne demek olduğunu iyi biliriz. O yüzden onurla diyoruz ki gençliğin adresi, yeri AK Parti'dir."

Seçimin ikinci turunda seçmenleri Cumhur İttifakı'ndan yana oy kullanmaya davet eden Turan, şöyle konuştu:

“DEMİRTAŞ’I DESTEKLEYEN KILIÇDAROĞLU’NA ÇANAKKALE VE GEYİKLİ OY VERMEZ”

"Bu seçimlerde ya istikrara ya masa krizlerine oy vereceğiz. Ya meclis ve başkan uyumuna ya da başkan ve masa krizlerine oy vereceğiz. Demirtaş'ı destekleyen, Demirtaş'ın desteklediği Kılıçdaroğlu'na Çanakkale ve Geyikli oy vermez, vermemeli. 14 Mayıs'ta kime oy vermişseniz verdiniz. Hepsi kıymetlidir. Her oy azizdir, mübarektir. Ama şimdi maceranın değil, istikrarın zamanıdır. Hangi partiye oy vermiş olursa olsun tüm vatandaşlarımızı bu yeni dönemde Türkiye Yüzyılı’na, Türkiye'yi büyütmeye, ekonomimizi, yatırımlarımıza, istikrarımızı büyütmeye yani Sayın Erdoğan'a oy vermeye davet ediyorum. Seçimlerde ısrarla 'HÜDAPAR'la ittifak kurdunuz' dediler. 'HÜDAPAR'la nasıl anlaşırsınız' dediler. Hizbullah'la irtibatlandırılan HÜDAPAR tüm yasal mevzuatında mahkemeye dava konusu olmayan, Türk bayrağıyla miting yapan, üniter yapıyı kollayan bir iddiayla partileşmiş. Daha öte soruyorum, Hizbullah'la irtibatı var denen bu partiyle ilgili şunu sorma hakkımız var. Hizbullah'ın son eylemi ne zaman oldu? Var mı bilen? Yok. Hizbullah'ın başkanı kim? Var mı bilen? Yok. Ama biz PKK'nın sözde liderini de biliyoruz. Biz PKK'nın eylemlerini biliyoruz. ‘Terör örgütü elebaşının heykelini dikeceğiz’ diyenlere kızmayan malum partiler hiç daha düşünmediğimiz, yok olmuş olan bir örgütten yola çıkarak bir partiyi itham ediyorlar. Biz ne yaptığımızı biliyoruz. Biz Türkiye'nin büyümesi için hangi adımları atmak lazımsa o adımları atıyoruz."

“BİZ 4 PARTİYLE İTTİFAK YAPTIK”

HÜDAPAR'ın, Cumhur İttifakı'nın ortağı olarak taahhütnameye imza vermiş bir parti olmadığını hatırlatan Turan, "Listemizden seçime girmesi başka bir şey, protokol gereği ittifak ortaklığı başka bir şey. Biz 4 partiyle ittifak yaptık. CHP’de Mustafa Sarıgül listeden girdi. Partisi olmasına rağmen; ama ittifak ortağı değil gibi. O yüzden ittifakta olmak başka bir şey, listede olmak başka bir şey. Kaldı ki HÜDAPAR Diyarbakır'da miting yaptı. Binlerce insan hepsinde de Türk bayrağı var. Peki HDP'nin yaptığı mitingde bir tek numune Türk bayrağı var mıydı? Nasıl aydın, nasıl yazar, nasıl partili bunlar ki o Türk bayrağı olan mitinglere laf atacaklar; ama PKK'nın HDP'nin desteklemiş olduğu mitinglerdeki bayraksızlığı görmeyecekler. Bunlar yanlış şeyler" ifadelerini kullandı.

Toplantıya Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu, il genel meclisi üyeleri, ilçe ve belde başkanları ile partililer katıldı.


Gökhan ve Makas’tan sosyal medyada ‘bavul’ atışması!Önceki Haber

Gökhan ve Makas’tan sosyal medyada ‘bavu...

AK Partili Gider, Erdoğan’a destek istediSonraki Haber

AK Partili Gider, Erdoğan’a destek isted...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!