Reklamı Geç
Gestaş İlan 2
Ataçlar Reklam
Asbak Reklam 2

Bülent Turan: “300 kişiyi ilgilendiren alan kılavuzlarıyla ilgili sürece ilgisiz olamayız”

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bülent Turan: “300 kişiyi ilgilendiren alan kılavuzlarıyla ilgili sürece ilgisiz olamayız”
AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir’i Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde misafir ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
17 Petrol Reklam

“Çanakkale kadim tarihi ile medeniyetimize açılan altın kapımızdır” diyen Turan, “Her köşesi tarihe tanıklık etmiş, tarihin ve ecdadın emaneti Çanakkalemize bu bilinçle hizmet etmeye gayret ediyoruz” dedi.

Geleceğe ışık tutan tarihi mirasları korumanın ve gelecek nesillere aktarmanın önemine değinen Turan sözlerini şöyle sürdürdü: 

“Çanakkalemizin kadim tarihine sahip çıkmak hepimizin görevi. Tarihi Alan Başkanlığımız, milli beraberliğimizin ve kardeşliğimizin harcı olan bu mukaddes topraklarda önemli bir misyon üstleniyor. Bizleri ziyarete gelen İsmail Kaşdemir başkanımızla beraber tarihi alanda yapılan çalışmalar hakkında karşılıklı değerlendirmelerde bulunduk. Gündemdeki yaklaşık 300 kişiyi ilgilendiren alan kılavuzlarıyla ilgili sürece de ilgisiz olamayız. Mahkeme kararıyla ihtiyaç haline gelen yeni kanun teklifi süreci hakkında bilgi alışverişinde bulunduk. Bu konuda mahkeme kararı da tarafların kanaatleri de tabii ki Bakanlığımızın ve Tarihi Alan Başkanlığımızın konuya yaklaşımı da göz önüne alınarak bir düzenleme yapılacaktır.”


 

Anahtar Kelimeler:
Vali Aktaş'tan, Başkan Gökhan'a ziyaretÖnceki Haber

Vali Aktaş'tan, Başkan Gökhan'a ziyaret

Başkan Öz, zabıta personeliyle toplantıdaSonraki Haber

Başkan Öz, zabıta personeliyle toplantıd...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!