Ataçlar Reklam
Asbak Reklam 2

Bülent Turan, başvuru yapmayan 3 bin Çanakkaleli esnafa seslendi: “Hibe desteğini kaçırmayın”

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bülent Turan, başvuru yapmayan 3 bin Çanakkaleli esnafa seslendi: “Hibe desteğini kaçırmayın”
AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Resmi Gazete’de yayımlanan ve Ticaret Bakanlığı tarafından uygulanmasına başlanan esnafa verilecek hibe desteği programına ilişkin açıklamalarda bulundu.
17 Petrol Reklam

Pandemi döneminde verilen bu tür desteklerin öneminin altını çizen Bülent Turan, “Devletimiz tüm kurumlarıyla ve imkânlarıyla pandemi döneminde dünyaya örnek olacak bir performans sergiledi. Vatandaşlarımızın bu dönemi en az hasarla atlatmaları hususunda gerek sağlık alanındaki çalışmalar gerekse ekonomik ve sosyal destek programları noktasında önemli adımlar atıldı. Esnaflarımızın ve çalışanlarımızın yasadıkları sıkıntıları biliyor, bu dönemi en sağlıklı şekilde atlatmamız için gerekli çalışmaları yapıyoruz” dedi.

Çanakkale’deki 23 bin esnaftan, yaklaşık 3 bininin bu desteklerden faydalanmak için başvuruda bulunmadığının altını çizen Turan, “Çanakkale genelinde 23 bin esnaf kardeşimizden yaklaşık 3 bin esnafımızın bu desteklerden faydalanmak için herhangi bir başvuruda bulunmadığını gördük. 20 bin esnafımızın bu kira desteği ve gelir kaybı desteğinden yararlanacak olmasından mutlu olduk. Eğer kendi tercihleri değilse, başvurmayan esnaflarımızdan istirhamımız bu hibe desteğini kaçırmamaları ve Çanakkale Ticaret İl Müdürlüğü’nden veya en yakın esnaf odasından konuya ilişkin bilgi almalarıdır” diye konuştu.

Turan, söz konusu başvuruların E-Devlet aracılığıyla yapıldığını da sözlerine ekledi.
 

Anahtar Kelimeler:
Ankara’da Bayramiç rüzgarı estiÖnceki Haber

Ankara’da Bayramiç rüzgarı esti

Birleşik Kamu İş Konfederasyonu: “Açlık sınırı 3 bin 313 liraya çıktı”Sonraki Haber

Birleşik Kamu İş Konfederasyonu: “Açlık...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!