Bülent Turan: “Böyle ağır bir iddia karşısında CHP sessiz kalamaz!”

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bülent Turan: “Böyle ağır bir iddia karşısında CHP sessiz kalamaz!”
AK Parti’li Bülent Turan, CHP’li Aykut Erdoğdu, eski eşi Özge Erdoğdu ve eşi Tuba Torun’un konuşmalarına dair açıklama yaptı. Turan, Meclis Başkanı Mustafa Şentop’u göreve çağırdı.

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun yaklaşık üç ay önce ayrıldığı Özge Erdoğdu ile yaptığı telefon görüşmesinin kaydı sosyal medyada paylaşıldı. Erdoğdu’nun yakın zamanda evlendiği CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Tuba Torun ve CHP Parti Meclisi hakkında kullandığı ifadelerin ardından Torun ile Özge Erdoğdu arasında geçen bir kayıt daha sosyal medyada paylaşıldı.

Bu yaşananların ardından AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Herkesin özel hayatı kendisinin. Çoluk çocuk var, duruma üzülürüz sadece” ifadelerini kullanarak sosyal medya hesabından paylaşım yaptı.

Torun’un konuşma kaydında ifade ettiği belirtilen “Dolarla vekil olunuyor” sözlerini hatırlatan AK Partili Turan, “Ancak ‘Dolarla vekil olunuyor’ ithamı tüm CHP grubunu zan altında bırakır. Böyle ağır bir iddia karşısında CHP sessiz kalamaz! Mafyanın 10 bin dolar iddiasını günlerce tekrarlayanların sessizliği ibretlik” dedi.

Meclis Başkanı Mustafa Şentop’u “göreve” davet eden AK Partili Turan açıklamasını şu ifadelerle sürdürdü:

“Bu itirafla CHP yönetiminin ehliyetten, liyakatten, kendi ifadeleriyle ‘örgütten’ ne anladıklarını görmüş olduk. Meclis Başkanımız Sn. Mustafa Şentop’u göreve davet ediyorum. Gerekli araştırmalar yapılmalı ve CHP Grubu bu ağır ithamdan kurtulmalı ya da ilgililer cezalandırılmalı.”

Kaynak: Gazete Duvar


ÇTSO, TOBB 70’inci yıl kutlama törenine katıldıÖnceki Haber

ÇTSO, TOBB 70’inci yıl kutlama törenine...

Çanakkale’de gözaltına alınan HDP’li vekilin oğlu adli kontrol şartıyla serbest bırakıldıSonraki Haber

Çanakkale’de gözaltına alınan HDP’li vek...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!