Reklamı Geç
Gestaş İlan 2
Ataçlar Reklam
Asbak Reklam 2
Limak Başlık Üstü

Bülent Turan: “Çan’a dev bir kamu kampüsü kazandırıyoruz”

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bülent Turan: “Çan’a dev bir kamu kampüsü kazandırıyoruz”
AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çan ilçesine yapılacak, içinde yeni Hükümet Konağı ve Emniyet Müdürlüğü binasının yanı sıra çok sayıda kamu kurumu binasını barındıracak  kampüs projesi hakkında açıklamalarda bulundu.
17 Petrol Reklam

“Çan’a içinde çok sayıda kamu kurumunun hizmet vereceği dev bir kampüs kazandırıyoruz” diyen Bülent Turan, “Çanakkalemizde yenilenmeyen kamu binası, yenilenmeyen okul bırakmayacağız demiştik. Hemşehrilerimize verdiğimiz sözü tutuyoruz. Kadim ilçemiz Çan’ın tarihine ve siluetine yakışır modern bir kampüsün yapımına başlıyoruz” dedi.

En kısa zamanda Çan Hükümet Konağı’nın ve Emniyet Müdürlüğü yeni hizmet binasının yapımına başlanacağını ifade eden Turan, “Eski Hükümet ve Emniyet Müdürlüğü binalarının yıkım ihalesi Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yapılmıştı, yıkımı tamamlandı. Yeni yapılacak hizmet binası toplam 6500 m2 alana sahip. 5000 m2’si Hükümet Konağı, 1500 m2’si ise Emniyet Müdürlüğü olarak kullanılacak. Projeyle ilgili mimari, statik, elektrik, mekanik, zemin etüt projeleri ve yaklaşık maliyet hazırlandı. Hazırlanan projeler İçişleri Bakanlığımız tarafından incelenerek onaylandı. 3 milyon TL’yi aşkın ödenek de çıktı. Modern, donanımlı kamu kampüsümüzün şimdiden sanayi ve termal turizm kenti Çanımıza ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu ile birlikte tüm ilçelerimizin her alanda kalkınması ve gelişmesi için titizlikle çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Yeni yapılacak projede; Kaymakamlık, Emniyet Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Nüfus Müdürlüğü, Kadastro Müdürlüğü, Tapu Müdürlüğü, Mal Müdürlüğü, Yazı İşleri, Köylere Hizmet Götürme Birliği ve Vergi Dairesi binaları yer alacak. 


 

Anahtar Kelimeler:
Gelibolu'daki büyük yangında zarar görmüştü: O bölge yeniden ağaçlandırılıyorÖnceki Haber

Gelibolu'daki büyük yangında zarar görmü...

WhatsApp'a yeni özellik: Gruplar süresiz sessize alınabilecekSonraki Haber

WhatsApp'a yeni özellik: Gruplar süresiz...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!