Ataçlar Reklam
Asbak Reklam 2

Bülent Turan: “Çanakkale’de 4 yeni ambulans hizmete sunulacak”

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bülent Turan: “Çanakkale’de 4 yeni ambulans hizmete sunulacak”
AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Sağlık Bakanlığı tarafından Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetlerinde kullanılmak üzere 4 adet ambulans tahsis edileceğini açıkladı.
17 Petrol Reklam

Devletin, ‘Her şeyden önce insan sağlığı gelir” şiarıyla sağlık hizmetlerine yönelik yatırım ve çalışmalarına son sürat devam ettiğini kaydeden Bülent Turan, Çanakkale’de vatandaşların hizmetine sunulacak 4 yeni ambulansa ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Ülkemiz her alanda olduğu gibi sağlık alanında da adeta çağ atladı. Hem modern hastanelerimizin durumu hem de sağlıktaki hizmet Avrupa standartlarının bile üstünde. Tüm dünyanın mücadele ettiği salgın döneminde örnek bir yönetim sergilememiz bunun en somut sonuçlarındandır. Biliyoruz ki sağlık konusunun en önemli kollarından biri de acil sağlık hizmetleri. İstenmedik durumlar karşısında ilk müdahale acil sağlık hizmetlerimiz tarafından yapılıyor. Hızlı ve doğru müdahale ile hayat kurtarılmakta ya da oluşabilecek zararlar en aza indirilmektedir. Acil sağlık hizmetlerinin ise olmazsa olmazı ambulanslardır. Şehrimizin ihtiyacına yönelik Sağlık Bakanlığımız tarafından ilimiz Acil Sağlık Hizmetlerinde kullanılmak üzere 4 adet 4X2 Ford marka ambulans tahsis edilmiş olup yarın hemşehrilerimizin hizmetine sunulacak. 2002 yılında Çanakkalemizde hizmet veren ambulans sayısı sadece 3 iken yeni katılacak ambulanslarla ile birlikte bu sayı 56’yı bulacak. Bununla birlikte artık kar paletli, hava ve deniz ambulanslarımız da var. Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu ile birlikte şehrimizin tüm ihtiyaçlarının karşılanması adına çalışmalarımıza devam edeceğiz. Emeği geçenlere hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyor; bu vesileyle tüm hastalarımıza acil şifa diliyoruz.”
 

Anahtar Kelimeler:
DSİ’den Çanakkale’ye devasa yatırımlar: Son 18 yılda, 20 baraj, 8 göletÖnceki Haber

DSİ’den Çanakkale’ye devasa yatırımlar:...

Başkan Öz: “Sanayi Sitesi yol çalışmalarına başladık”Sonraki Haber

Başkan Öz: “Sanayi Sitesi yol çalışmalar...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!