sabancı banner kurban

Bülent Turan: “Dünyada ve bölgede dengeleri değiştirecek vizyonumuz var”

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bülent Turan: “Dünyada ve bölgede dengeleri değiştirecek vizyonumuz var”
AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, sektör buluşmaları kapsamında Çanakkale’de soğuk hava deposu firmalarının temsilcileriyle bir araya geldi.

Türkiye’nin önlenemez tarihi bir yükseliş trendine girdiğini belirten Bülent Turan, “Ülkemizi daha büyük hedeflerle buluşturmak boynumuzun borcudur. Bugün özellikle Akdeniz’de ortaya koyulan duruş, bu anlayışın ve kararlılığın bir neticesidir. Salgın sonrası kurulacak yeni dünya düzeninde güçlü bir şekilde yerimizi alacağız. Bunun için yeterli birikimimiz de potansiyelimiz de mevcut. En büyük gücümüz ise 83 milyon milletimiz ve güçlü liderlik. Dünyada ve bölgede dengeleri değiştirecek bir vizyonumuz var” dedi.

“SOĞUK HAVA DEPOLARINA YAPILAN HİBE DESTEK YAKLAŞIK 9 MİLYON LİRA”

Soğuk hava depolarının bölge ekonomisine büyük katkı sağladığını ifade eden Turan, “Ürettiğimiz ürünlerin kalitesini bozmadan uzun süre muhafaza edebilmek, yılın 12 ayında pazara ve tüketicilere ürün sunabilmek için soğuk hava depoları büyük işlevi yerine getiriyor. Bölgemizdeki özellikle şeftali, nektarin, Bayramiç Beyazı olmak üzere elma, ayva, armut, cennet hurması, erik gibi yaş meyve ürünlerinin depolanması, paketlenmesi, ihracata hazırlanması ve alım satım işlemleri buralarda yapılıyor. 1915 Çanakkale Köprümüzün ve Gıda OSB’nin tamamlanmasıyla soğuk hava depoları çok daha önemli hale gelecek, üreticimizin ve çiftçimizin eli rahatlayacak, ürünlerin başka şehirlere satışı kolaylaşacak. Soğuk Hava deposu açığımızı kapatabilmek için girişimcilerimize, üreticilerimize önemli sorumluluk düşüyor. Bu alanda gerekli şartları sağlayanlara devletimiz destek olmaya devam edecektir. TKDK’nın IPARD 1 ve IPARD 2 kapsamında soğuk hava deposu firmalarına yaptığı hibe desteği yaklaşık 9 milyon lira. Pandemi nedeniyle işletmelerimize önemli desteklerimiz var” şeklinde konuştu.

Soğuk hava deposu firmalarının tek bir çatı altında dernek kurmalarının da gündeme alındığı toplantıda sektörel talepler değerlendirildi.
 

Anahtar Kelimeler:
CHP'li kadınlardan örnek proje: Çocukları sevindireceklerÖnceki Haber

CHP'li kadınlardan örnek proje: Çocuklar...

Çanakkale Turkcell mağazalarında hediye yağmuruSonraki Haber

Çanakkale Turkcell mağazalarında hediye...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!