Bülent Turan: “Gaziantep-Çanakkale uçak seferleri yeniden başlayacak”

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bülent Turan: “Gaziantep-Çanakkale uçak seferleri yeniden başlayacak”
AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Gaziantep Şahinbey Belediyesi’nin Çanakkale Zaferi’nin 100. yılı dolayısıyla başlattığı Çanakkale gezileri hakkında açıklamalarda bulundu.

Söz konusu gezi kapsamında Gaziantep ile Çanakkale arasındaki uçak seferlerinin 27 Temmuz tarihi itibariyle, salgın tedbirleri gözetilerek yeniden başlayacağını duyuran Turan, konuya ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“İki kadim ve dost şehrimiz, tarihi zaferlere tanıklık etmiş topraklar. Bundan yaklaşık 6 yıl önce Şahinbey Belediyesi tarafından başlatılan, Gaziantepli öğrencilerimizi ve vatandaşlarımızı Çanakkale’mizle ve şanlı tarihimizle buluşturan bu geziler oldukça kıymetli. Normalleşme adımlarının atılmasıyla ‘Gaziler Diyarından, Şehitler Diyarına’ projesi bundan sonra THY 151 kişilik uçakları ile birlikte 27 Temmuz-11 Eylül arasında haftada 2 gün, 12 Eylül-30 Ekim arasında ise haftada 4 gün Gaziantep-Çanakkale uçuşu olacak. Gezilerde uçağa binmeden test yapılması, gezide doktor bulunması başta olmak üzere, tüm koronovirüs tedbirleri bu gezilerde titizlikle uygulanmaya devam edecek. Çanakkale’mizin ekonomisi ve turizmi için birçok katkısı olacak bu gezilerin şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu’yla birlikte şehrimizin turizmini büyütecek çalışmalarımıza devam edeceğiz.”
 


Çan’da sünnet çocuğu için tır konvoyu düzenlendiÖnceki Haber

Çan’da sünnet çocuğu için tır konvoyu dü...

Yenice Kovancı Barajı’nda çalışmalar sürüyorSonraki Haber

Yenice Kovancı Barajı’nda çalışmalar sür...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!