Ataçlar Reklam
Asbak Reklam 2

Bülent Turan: “Şehrimize ait markaları artırmamız gerekiyor”

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bülent Turan: “Şehrimize ait markaları artırmamız gerekiyor”
AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, partisinin bir diğer Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ile birlikte Biga’da iş yeri açılışına katıldı.
17 Petrol Reklam

Kobak Süt Ürünleri’nin bölgenin önemli üreticileri arasında olduğunu belirten Bülent Turan, “Tüm dünyanın pandemiyle mücadele ettiği bu süreçte firmalarımızın, işletmelerimizin yeni girişimlerde bulunmaları, istihdam oluşturmaları son derece kıymetli. Daha güçlü ekonomilere sahip olmak için kabuğa çekilmek yerine yeni atılımlara ve yatırımlara devam etmek gerekir. Çanakkalemiz de Türkiyemiz de bunu yapıyor” dedi.

Turan açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Şehrimizin içinden çıkmış her marka bizim için kıymetlidir. Her biri bizim için gurur kaynağıdır. AB standartlarında, yüksek teknoloji kullanarak üretim yapan yıldızlaşan markalarımızdan biri olan Kobak firması da faaliyetleriyle bizleri gururlandırıyor. Kobak Süt Ürünleri, 1987 yılından bu yana Çanakkale Yenice’de peynir üretimi ile faaliyete başlayan, gün geçtikçe büyüyen yerli bir markamız. Bölgemizin en önemli üreticilerinden biri. Kısa süre içerisinde bölgede ve ülke genelinde önemli bir karşılık bulan, hızlı bir şekilde üretimini ve ürün çeşitliliğini artıran bir firma. Bugün de Bigamızda 3’üncü toplamda 11’inci şubenin açılışını gerçekleştiriyoruz. Şehrimize ait markalarımızı artırmamız gerekiyor. Et, süt üretimimiz, tarımsal üretimimiz iyi durumda. Ancak markamız olmadığı için başka firmalar bunları markalandırıyor. Bizim her konuda kendi markamızı oluşturmamız lazım. Emeğimizin adını neden biz koymayalım? Şehir ekonomisine kattığı değer, oluşturduğu istihdam için Kobak Ailesi’ne teşekkür ediyor; yeni işletmelerinin hemşehrilerimize ve Çanakkalemize hayırlı olmasını diliyoruz.”

Açılışa Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Biga Kaymakamı Mustafa Can, Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan, Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Mutur ve çok sayıda davetli katıldı.
 

Anahtar Kelimeler:
Bayramiç Belediyesi’nden anlamlı çalışma Önceki Haber

Bayramiç Belediyesi’nden anlamlı çalışma...

Başkan Bayram sözünü tuttu: 72 yaşındaki vatandaşa akülü motosiklet hediye ettiSonraki Haber

Başkan Bayram sözünü tuttu: 72 yaşındaki...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!