Çan Belediye Başkanvekili Harun Arslan oldu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Çan Belediye Başkanvekili Harun Arslan oldu
Çanakkale Çan Belediye Başkanı Bülent Öz’ün hakkında yapılan iddialar sonucu soruşturmanın selameti açısından İçişleri Bakanlığı tarafından açığa alınmasıyla boşalan koltuğa, meclis üyeleri arasında yapılan oylama sonucu Harun Arslan seçildi.

Çanakkale Valiliği İdare ve Denetim Müdürlüğü’nün 16.06.2022 tarihli ve 31565 sayılı yazıları doğrultusunda belediye başkan vekili seçimini gerçekleştirmek üzere Çan Belediyesi Meclis Salonunda olağanüstü toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıda Bülent Öz’den boşalan koltuğa vekillik etmek için adaylar açıklandı. Açıklanan adaylar, CHP’den Harun Arslan, AK Parti’den Burhan Yıldız, MHP’den Yılmaz Özen ve bağımsız olarak Alparslan Kürşat Çetin, Belediye Başkan Vekilliği görevine aday olduklarını sözlü ve yazılı olarak beyan etmeleriyle Çan Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen ilk iki oylama sonucu 3/2’lik çoğunluk sağlanamadığı için gerçekleştirilen 3. oylamada CHP’den Harun Arslan oy çokluğu ile Başkanvekili olarak göreve seçildi.

Yapılan kapalı usul seçim sonucu Belediye Başkanvekili olarak atanan Harun Arslan, "Öncelikle oylamaya katılarak ve tarafıma teveccüh göstererek Cumhuriyet Halk Partili çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Yine demokratik bir şekilde oylamaya katılarak kendi hür iradelerini sandığa yansıtan diğer guruplara teşekkür ediyorum. Biz yine burada 15 kişilik Belediye Meclis Üyelerimizle Çan halkımız için çalışmaya devam edeceğiz. Bu çalıma sürecimiz Belediye Başkanımızın aklanıp döndüğü güne kadar devam edecek. Belediye başkanımız görevinin başına dönerek şu an gururla aldığımız görevi yine aynı gurur ve yüzümüzün akı ile kendisine iade edeceğimizi hepinizin huzurunda beyan ediyorum. Hepinize sonsuz teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Çan Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, siyasi parti başkanları ve Çan halkı katıldı.

Kaynak: İHA


Sağlık Bakanlığı’ndan ‘hava ambulansı’ iddialarına cevapÖnceki Haber

Sağlık Bakanlığı’ndan ‘hava ambulansı’ i...

Çanakkale'de, jandarma ekipleri son 2 ayda bin 479 düzensiz göçmen yakaladıSonraki Haber

Çanakkale'de, jandarma ekipleri son 2 ay...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!