Çan Belediyesi Güreş Kulübü sporcuları Kumluca’dan tarih yazarak dönüyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Çan Belediyesi Güreş Kulübü sporcuları Kumluca’dan tarih yazarak dönüyor
Antalya Kumluca güreşlerine 14 güreşçi ile katılan Çan Belediyesi Güreş Kulübü sporcuları elde ettikleri başarılarla Çan’ın gururu oldu.

Güreşçilerin 2 gün süren müsabakaları boyunca yanlarında olan ve destek veren Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, “Güreşler boyunca hepsi başarılı şekilde güreşlerini yaptılar. Her biri Çanımızın gururu oldular” dedi. 

ÇAN BELEDİYESİ GÜREŞ KULÜBÜNÜN ARTIK BAŞPEHLİVANLIĞA ADAY BAŞALTI GÜREŞÇİSİ VAR

Antalya Kumluca güreşlerinde büyük orta pehlivanı Hasan Özdemir iki gün boyunca tüm rakiplerini yenerek finale yükseldi ve Başaltı pehlivan olarak Başpehlivanlığa aday oldu.

Elde edilen başarıyı sosyal medya hesaplarından paylaşan Başkan Öz, “Müsabakalar sonunda, artık ilçemizin Başpehlivanlığa aday Başaltı güreşçisi var. Hasan Özdemir rakiplerini yenerek finale çıktı ve Başaltı Pehlivanı oldu” Dedi.

Başkan Öz, müsabakalara katılan sporcuların bilgilerini şu şekilde paylaştı:

• Hasan Özdemir, Ümit Özgül — Büyük Ortada

• Yağız Akdemir, Burakcan Ayyıldız, Saffet Kara, Onur Türker, Semih Arslan, Emirhan Saygı, Özgür Demir, Berkay Akdağ, Serkan Kuru — Küçük Orta Boyu

• Efe Akdemir — Ayak Boyunda

• Levent Dalay — Deste Küçük Boy

• İlkay Akdağ — Deste Büyük Boy

Başkan Öz, “Pazar gününe 6 sporcumuz kaldı ve Hasan Özdemir Finale çıkarak madalya ve Baş Altı, Levent Dalay 3. olarak madalya elde ettiler. Diğer güreşçilerimizde boylarında son 8’e ve son 16’ye girerek büyük başarı elde ettiler. Kumluca’ya 1300’e yakın güreşçinin katıldığı, Güreşçilerimizin boylarında 200 civarında güreşçinin olduğu müsabakalarda son 16’ya ve son 8’e kalmaları kulübümüz, en önemlisi çocuklarımız ve ilçemiz adına büyük başarıdır” diye konuştu.

Açıklamalarını sürdüren Başkan Öz, “Çan halkı adına hepsinin gözlerinden öpüyor, tebrik ediyorum. En önemlisi, güreşçilerimizi başından beri ilgilenen, antrenmanlarını yaptıran, onları böylesi başarıya ulaştıran, en büyük pay sahibi Halil Pulat Hocamıza teşekkürlerimi, takdirlerimi özellikle sunmak istiyorum” dedi.


 


Lapseki’de silah kaçakçısı yakalandı!Önceki Haber

Lapseki’de silah kaçakçısı yakalandı!

AK Parti'li Turan'dan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek mesajı: “Yerimiz belli, safımız belli”Sonraki Haber

AK Parti'li Turan'dan, Cumhurbaşkanı Erd...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!