Çanakkale devlet hastanesinde başarılı operasyon

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Çanakkale devlet hastanesinde başarılı operasyon
Omurgasında kitle bulunan 74 yaşındaki kadın hasta, Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde gerçekleştirilen başarılı operasyon neticesinde sağlığına kavuştu.

Şiddetli bel ağrısı, yol yürümede zorluk ve bacaklarda güçsüzlük şikayetiyle beyin cerrahi polikliniğine başvuran 74 yaşındaki kadın hastanın yapılan tetkikleri sonucunda omurgasında kitle saptandı.

Beyin Cerrahisi Uzmanı Dr. Recep Özdek tarafından omurga üzerinde 7 cmx6cmx4cm çaplarında tespit edilen kitle mikro cerrahi yöntemiyle başarılı bir şekilde çıkarıldı.

Klasik omurga ameliyatları ile yapılamayacak kadar büyük risk içeren ameliyat, Beyin Cerrahisi Uzmanı Dr. Recep Özdek’e eşlik eden Beyin Cerrahisi Uzmanı Dr. Turgay Parsak, Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Dr. Buğra Destan, Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Uğur Kaan Öztürk, Üroloji Uzmanı Dr. Mahir Seyrek ve tecrübeli ameliyathane ekibi ile başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

Bu tür ameliyatların Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde yapılabildiğine dikkat çeken Beyin Cerrahisi Uzman Dr. Recep Özdek, “Hastamızın yapılan tetkikleri sonucunda L3 vertebrasından kaynaklanan retroperitona uzanan kitle saptandı. Omurga tümörleri genellikle beyin cerrahisinin posteriyor yaklaşımlı ameliyat ettiği kitlelerdir. Arteriyor girişimler önündeki anatomik yapılar nedeniyle zor ameliyatlardır. Genel Cerrahi ve Kalp Damar Cerrahisinin uğraşları ile kitleye ulaşılmış, mikro cerrahi yöntemi ile kitle tamamen çıkarılmıştır. Ameliyat sonrası takibe alınan hastamız iyi bir iyileşme dönemi geçirmektedir” diye konuştu.


AK Partili Gider: “Çan’da 5 yıldır fetret dönemi yaşandı”Önceki Haber

AK Partili Gider: “Çan’da 5 yıldır fetre...

Kale Grubu’nda önemli atamalarSonraki Haber

Kale Grubu’nda önemli atamalar

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!