Çanakkale’de 5 yeni ambulans daha hizmete girdi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Çanakkale’de 5 yeni ambulans daha hizmete girdi
Sağlık Bakanlığı tarafından Çanakkale’ye 5 adet tam donanımlı ambulans gönderildi. Çanakkale’nin toplam ambulans sayısı 74’e yükseldi.

Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Çanakkale’ye 5 adet tam donanımlı acil yardım ambulansı gönderildi. Çanakkale merkez ve ilçelere gönderilen ambulanslar, vatandaşlara hizmet verecek.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, acil yardım çağrısının hemen ardından Çanakkale’de hastalara ulaşabildiğini belirterek, “Çanakkale’de hızlı bir şekilde hastalara ulaşabilmek için çeşitli opsiyonlarımız bulunuyor. Adalarda dahi olsa, ilgili birimler hızla organize olarak vatandaşlarımızı gerek sivil gerek askeri araçlarla hastaneye ulaştırma konusunda tam bir uyum içerisinde. Bizler, çağrı sonrası hastaya ulaşma süresini daha düşürmek ve hayati bir-iki dakikayı daha kazanabilmenin peşindeyiz. Bu noktada 5 yeni ambulansla, görevdeki birimlerimizi daha hızlı ve yeni araçlarla müdahale imkanı yakalamış oldular. Umuyoruz ki, kimsenin bunlara ihtiyacı olmaz. Ancak olursa da, hazır olmak zorundayız. Bu vesileyle, ambulanslarımızın dolu veya boş olup olmadıklarını sorgulamaksızın, trafik içerisinde yol vermeyi ihmal etmeyelim. Tüm bu araçlar, görevden dönüyor ve göreve gidiyor olabilir. Yeni bir görev için, bir noktada hazır bulunmaya çalışıyor da olabilir. Ne olursa olsun, acil sağlık personelinin işlerini kolaylaştıralım” çağrısında bulundu.

 


Jülide İskenderoğlu projelerini tanıttıÖnceki Haber

Jülide İskenderoğlu projelerini tanıttı

CHP'li Erkek: "Çanakkale'de ranta, talana asla müsaade etmeyeceğiz"Sonraki Haber

CHP'li Erkek: "Çanakkale'de ranta, talan...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!