Çanakkale’de bir ilk: Pıhtılaşma bozukluğu olan iki gebe, bebeklerine kavuştu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Çanakkale’de bir ilk: Pıhtılaşma bozukluğu olan iki gebe, bebeklerine kavuştu
ITP hastalığı bulunan iki hamile kadın, Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde düzenlenen başarılı operasyonla doğum yaparak sağlıklı bir şekilde bebeklerine kavuştu.

Çanakkale’de aynı zamanda bir ilk olma özelliği taşıyan operasyona ilişkin hastane yönetiminden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Hastanemizde ITP hastalığı bulunan iki gebemiz sezaryen ile doğum yaparak sağlıklı bir şekilde bebeklerine kavuştu. Operasyonu gerçekleştiren Kadın Doğum Uzmanımız Op. Dr. Serhat Çeliker’e Hematoloji Uzmanımız Uz. Dr. Serkan Güven’in de eşlik etmesiyle başarılı operasyonlara imza atıldı.

ITP (Pıhtılaşma bozukluğu) bulunan gebelerimize yapılan sezaryen ameliyatları ilimizde bir ilk olma özelliğini taşıyor.

Op. Dr. Serhat Çeliker,“Yan dal uzmanlarımızın da aramıza katılmasıyla beraber hastanemizde yapılabilecek işlem sayısı artmıştır. Gebelerimizin Ameliyatlarından önce Hematoloji uzmanımız ile planlamamızı oluşturduk. Yan dal uzmanımızın da konuya hakim olmasından dolayı operasyonlarımızı başarılı bir şekilde gerçekleştirdik” dedi.

Başhekim Op. Dr. Hasan Keser, “Ailemize dahil olan Hematoloji, Neonatoloji, Perinatoloji, Jinekolojik Onkoloji, Cerrahi onkoloji, Geriatri, Nefroloji, Onkoloji, Romatoloji, Endokrinoloji, Yoğun bakım, Algoloji, Gastroenteroloji gibi yan dal uzmanlarımızın da katılmasıyla birlikte hastanemizde yapılan işlem çeşitliliği artmıştır. Böylelikle farklı hasta grupları geldiğinde hem teknik hem de beyingücü olarak neredeyse hepsine müdahale edebilir duruma gelmiş bulunmaktayız” dedi.”

 

 


Başkan Karaca: “Ülkemizin kaynaklarını bu iktidar heba ediyor”Önceki Haber

Başkan Karaca: “Ülkemizin kaynaklarını b...

Başkan Makas: “Sosyal Konutlardaki vatandaşlarımızın yaşadığı endişe 10 şiddetinde!”Sonraki Haber

Başkan Makas: “Sosyal Konutlardaki vatan...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!