Çanakkale’de FETÖ operasyonu!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Çanakkale’de FETÖ operasyonu!
Aralarında Çanakkale’nin de bulunduğu Balıkesir merkezli 23 ilde FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün askeri mahrem yapılanmasına yönelik olarak yapılan operasyonlarda 42 şüpheli için operasyon düzenlendi.

Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde Balıkesir Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün askeri mahrem yapılanmasına yönelik çalışma başlatıldı. 

Yürütülen çalışmalar kapsamında Balıkesir ve diğer illerde kurulu bulunan ankesör/kontörlü telefonlar vasıtasıyla ardışık olarak arandıkları tespit edilen ve örgütle irtibatlı olduklarına dair haklarında çeşitli beyanlar bulunan, 10 muvazzaf askeri personel, 10 TSK ile ilişiği kesilmiş askeri personel, 19 kapatılan askeri okul öğrencisi, 3 sivil mahrem imam olmak üzere toplam 42 şüpheli hakkında gözaltı kararı üzerine şüphelilerin yakalanması amacıyla düğmeye basıldı. 

Balıkesir merkezli toplam 23 il, Adana, Amasya, Ankara, Antalya, Aydın, Batman, Bursa, Çanakkale, Denizli, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kırşehir, Kilis, Kütahya, Malatya, Manisa, Mersin, Samsun, Sivas, Şanlıurfa ve Tekirdağ illerinde 52 adreste eş zamanlı olarak operasyon gerçekleştirildi. 

Operasyonlarda çok sayıda şüpheli gözaltına alındı.

Kaynak: İHA
 


Peçeli baykuş 3 aylık bakım sonrası doğaya salındıÖnceki Haber

Peçeli baykuş 3 aylık bakım sonrası doğa...

Lapseki'de çiftçilere, bitki koruma ve uygulama belgesi verildiSonraki Haber

Lapseki'de çiftçilere, bitki koruma ve u...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!