Çanakkale’nin seçimden seçime hatırlanan kanayan yarası: Sosyal Konutlar!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Çanakkale’nin seçimden seçime hatırlanan kanayan yarası: Sosyal Konutlar!
Çanakkale’de neredeyse her seçim döneminde kentsel dönüşüm vaadi verilen ancak aradan yıllar geçmesine rağmen hala somut bir adım atılmayan Sosyal Konutlar, olası bir depremde en büyük zararı görecek yapılar arasında yer alıyor.

Çanakkale’de binlerce kişinin yaşadığı Sosyal Konutlar adeta kaderine terk edilmiş durumda…

Kullanım ömrünü çoktan tamamlayan bakımsız binalar, harabeyi andıran görüntüsüyle dikkat çekiyor.

Sosyal Konutlar’da yaşayan dar gelirli vatandaşlar ise deprem korkusu yaşamalarına rağmen maddi olanaksızlar sebebiyle bu binalarda yaşamak mecburiyetinde kalıyor.

SEÇİMDEN SEÇİME HATIRLANIYOR

Sosyal Konutlar neredeyse her seçim döneminde siyasilerin, yönetici adaylarının öncelikli vaatleri arasında yer alıyor. Ancak tüm bu vaatlere rağmen, aradan yıllar geçmesine rağmen Sosyal Konutlar’da kentsel dönüşüm noktasında hiçbir somut adım atılmış değil.

YETKİ SAVAŞLARI!

Çanakkale’de akıbeti yılan hikayesine Sosyal Konutlar Kentsel Dönüşüm Projesi için Çanakkale Belediyesi topu Çevre ve Şehircilik Bakanlığına atıyor, bakanlık ise yetkinin belediyede olduğunu dile getiriyor. Kurumlar arasındaki yetki savaşının en büyük mağduru ise Sosyal Konutlar’da oturan vatandaşlar oluyor.

ÇANAKKALE EN RİSKLİ BÖLGEDE!

Öte yandan bilim insanları, beklenen büyük Marmara Depremi’nin kapıda olduğu uyarısında bulunurken, Çanakkale deprem riski en yüksek iller arasında ilk sıralarda yer alıyor.


Ülgür Gökhan ve ekibi beraat ettiÖnceki Haber

Ülgür Gökhan ve ekibi beraat etti

Özgür Özel'den eylem çağrısı: “Saat 21.00'de ışıkları açın, kapatın”Sonraki Haber

Özgür Özel'den eylem çağrısı: “Saat 21.0...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!