Asbak Reklam 1

Çanakkale'nin yeni Valisi Aktaş, Nevşehir'e veda etti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Çanakkale'nin yeni Valisi Aktaş, Nevşehir'e veda etti
Sosyal Koruma Kalkanı Banner
Çanakkale Valisi olarak atanan Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, yayımladığı mesajla Nevşehir'e veda etti.

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, 2016 yılından beri görev yaptığı Nevşehir'e veda mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Saygıdeğer Nevşehirli hemşerilerim, Değerli Mesai Arkadaşlarım.      
      
13 Haziran 2016 tarihinde başladığım Nevşehir Valiliği görevimden, 10 Haziran 2020 tarihinde yayımlanan 2020/274 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi ile Çanakkale Valisi olarak atanmam nedeniyle 16 Haziran 2020 tarihinde aranızdan ayrılıyorum.

Öncelikle tüm Nevşehirli kardeşlerimden helallik ve dua diliyorum.

“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışından hareketle tüm kamu görevlisi arkadaşlarım, yerel yönetimler ve saygıdeğer Nevşehir halkıyla büyük bir dayanışma, yardımlaşma ve gönül birliği içerisinde, adaletli ve hakkaniyetli bir şekilde sevgi, hoşgörü, tarafsızlık ve eşitliği hizmetimizin şiarı sayarak vazifemizi yerine getirmeye gayret ettik ve mesai arkadaşlarımla birlikte çalışmalarımızı yürütürken kanun ve hukuk çerçevesinde; vatandaşın yerine kendimizi koyarak  problemlerin çözümünde sonuç odaklı davranılmasına, görevin ve işin hakkının verilmesine, karşılıklı saygı, işbirliği ve koordinasyon içerisinde hizmet etmeye, kamu hizmetlerinin kalitesini artırmak  ve vatandaşlarımızın buna kolay ve çabuk bir şekilde erişmesi yönünde büyük bir gayret ve samimiyetle çalışmak için uğraştık.

Görev yaptığım süre içerisinde şehit yakını ve gazilerimiz, engelli, yaşlı, dul ve yetimlerimize  yakın ilgi gösteren bir anlayışı benimsemiş, İlimizin ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasına dönük; gerek kamu, gerek özel sektör ve gerekse sivil toplum kuruluşları tarafından gerçekleştirilecek yatırım ve hizmetlerin artırılması için yoğun bir mesai harcadık.          
                                                                                          
Bu vesile ile şahsıma Nevşehir’de Vali olarak hizmet etme imkânını veren şimdi de Çanakkale ilene atamamı uygun gören Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu olmak üzere görev yaptığım süre içerisinde çalışmalarımda bana yardımcı olan milletvekillerimize, tüm mesai arkadaşlarıma, askerî erkana, vali yardımcıları ve kaymakamlarımıza, kıymetli yargı mensuplarımıza, yerel yönetimlerimize, üniversitemizin kıymetli mensuplarına, il müdürlüklerimize, sivil toplum kuruluşlarına, meslek odalarına, muhtarlarımıza, siyasi parti il ve ilçe teşkilatlarına, yerel basın mensuplarımıza ve tüm Nevşehirli hemşerilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; tüm Nevşehirli hemşerilerime arz-ı veda ederken, herkesten hakkını helal etmesini diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Dualarınızı bekliyorum. Allaha emanet olunuz."

Vefa Destek Grubu Banner
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Çan'da yol çalışmaları sürüyorÖnceki Haber

Çan'da yol çalışmaları sürüyor

Lapseki'de çevre yolu çalışmaları sürüyorSonraki Haber

Lapseki'de çevre yolu çalışmaları sürüyo...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!