Çanakkale’ye 117 doktor atandı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Çanakkale’ye 117 doktor atandı
AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan atama kurasında Çanakkale’ye 117 hekim kadrosunun tahsis edildiğini duyurdu.

Çanakkale’nin sağlık ordusuna 117 doktor daha katıldı. Sağlık Bakanlığı tarafından  112. Devlet Hizmet Yükümlülüğü Atama Kurasında Çanakkale’ye 8’i uzman 109’u pratisyen olmak üzere 117 hekim kadrosunun tahsis edildiğini duyuran AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, vatandaşlardan gelen talep ve ilgili kurumların belirttiği ihtiyaçlara göre Çanakkale’deki sağlık ordusuna 117 hekim daha eklendiğini belirterek, “Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesine; 1 Adli Tıp Uzmanı, 1 Algoloji Uzmanı, 1 Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Hastalıkları Uzmanı, 1 Tıbbi Onkoloji Uzmanı, 1 Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı ile 10 Pratisyen Hekim. Ezine Devlet Hastanesine 1 Göz Hastalıkları Uzmanı ile 8 Pratisyen Hekim, İlçe Sağlık Müdürlüğüne 1 Pratisyen Hekim. Çan Devlet Hastanesine 1 Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı ve 10 Pratisyen hekim, İlçe Sağlık Müdürlüğüne 1 Pratisyen Hekim. Gökçeada Devlet Hastanesine 1 İç Hastalıkları Uzmanı ile 5 Pratisyen Hekim, Biga Devlet Hastanesine 10, İlçe Sağlık Müdürlüğüne 2 Pratisyen Hekim. Ayvacık Devlet Hastanesine 5, İlçe Sağlık Müdürlüğüne 3 Pratisyen Hekim. Bayramiç Devlet Hastanesine 5, Toplum Sağlığı Merkezine 1 Pratisyen Hekim. Lapseki Devlet Hastanesine 5, Toplum Sağlığı Merkezine 1 Pratisyen Hekim. Eceabat İlçe Devlet Hastanesine 4, Toplum Sağlığı Merkezine 2 Pratisyen Hekim. Gelibolu Şehit Koray Onay Devlet Hastanesine 10, İlçe Sağlık Müdürlüğüne 1 Pratisyen Hekim. Yenice Devlet Hastanesine 5, İlçe Sağlık Müdürlüğüne 1 Pratisyen Hekim. Bozcaada Toplum Sağlığı Merkezine 1 Pratisyen Hekim. Çanakkale İl Ambulans Servisi Komuta Kontrol Merkezine 4 Pratisyen Hekim. Çanakkale Merkez 1 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonuna 4 Pratisyen Hekim. Merkez, Gelibolu, Gökçeada ve Ezine İlçelerinde Bulunan Askeri Birliklerin Emrine Toplam 10 Pratisyen Hekim olmak üzere toplam 117 hekim kadrosu tahsis edilmiştir” ifadelerini kullandı.

“ÇANAKKALE’YE HAYIRLI OLSUN”

8’i uzman olmak üzere pratisyen hekimlerle beraber toplamda 117 hekimin Çanakkale’ye atamasının gerçekleştiğini belirten Gider, “Şehrimizin eksiği ve vatandaşın talebi ne doğrultudaysa, bunları yerine getirmek için tüm gücümüzle çalışacağız. Çanakkale için kurduğumuz hayaller çok daha büyük. 117 hekimin tahsis edilmesi sadece bir adım. Niyetimiz, özel ihtisas alanlarında da Çanakkale’de çok geniş bir hekim kadrosuna sahip olmak. Bu doğrultuda, çalışmalarımızı sürdüreceğiz. 117 hekim, Çanakkale halkımıza hayırlı olsun” dedi.

 


Çanakkale’de eğitim camiasının acı kaybıÖnceki Haber

Çanakkale’de eğitim camiasının acı kaybı

Yenice’de 19. Issız Cuma Hayrı yapıldı – Çanakkale YorumSonraki Haber

Yenice’de 19. Issız Cuma Hayrı yapıldı –...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!