CHP’de Levent Gürbüz adaylığını açıkladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
CHP’de Levent Gürbüz adaylığını açıkladı
Levent Gürbüz, CHP Çanakkale İl Başkanlığına adaylığını resmen açıkladı.

CHP İl Başkanlığı binasında düzenlediği basın toplantısında adaylığını açıklayan Levent Gürbüz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Sayın Parti Meclisi Üyem, Yüksek Disiplin Kurulu Üyem, İl Başkanım, Milletvekillerim, İlçe Başkanlarımız, Belediye Başkanlarım, İlçelerimizden gelen değerli Cumhuriyet Halk Partili yol arkadaşlarım, basınımızın saygıdeğer emekçileri.

Ben Levent Gürbüz 1971 yılında Çanakkale’de doğdum. Çanakkale’de Arıburnu İlkokulu ve Merkez Ortaokulunda okudum, Kabataş Erkek Lisesini bitirdim, Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldum. 2000 yılından bu yana Çanakkale’de avukatlık yapıyorum.

Cumhuriyet Halk Partili bir ailenin çocuğuyum. Babamın SHP Merkez İlçe Başkanı olduğu dönemde,1989 yerel seçimlerinden bu yana her seçimde görev yaptım. SHP ve CHP’nin birleşmesi sırasında, arkadaşlarımla birlikte iki partinin gençlik kollarını uyumlu şekilde bir araya getirerek bugünkü gençlik kollarımızın temellerini attık. İl yöneticisi ve İl Başkan yardımcılığı yaptım. Her zaman Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğinin onurlu bir toplum hizmeti olduğu bilinciyle hareket ettim

Mayıs ayında yaşadığımız seçim tüm yurtta ve özellikle Cumhuriyet Halk Partisine güvenen insanlarımızda büyük hayal kırıklığı yarattı. Halkımıza değişim talebiyle tekrar umut aşılamak, önümüzdeki yerel seçimlere partimizi en güçlü şekilde hazırlamak, genç, dinamik ve tecrübeli kadrolarla siyasete yön vermek için, yapılacak olan Çanakkale İl Kongresinde Çanakkale İl Başkanlığı’na adayım.

12 Temmuz’da başlayıp 25 Temmuz’da tamamlanan Merkez İlçe Delege Seçimlerinde gördük ki üyelerimiz önemli bir katılımla sandığa giderek iradesini ortaya koymuştur. Can Başkanımın seçildiği Merkez İlçe Kongresinin tek aday ile yapılması da yine üyelerimizin ortaya koyduğu iradenin sonucudur. Ben bu iradenin güç verdiği örgütlerimizin isteği ve desteği ile İl Başkanlığına aday olmaya karar verdim. Tecrübem, bilgim ve kişiliğimle bu görevi en iyi şekilde yapacağıma inanıyorum.

Umut yenilenmenin başlangıcıdır sloganıyla yola çıktık. Her alanda değişim diyerek, halkımıza yeniden umut olmak için desteklerinizi bugüne kadar esirgemediniz. Önümüzdeki İl Kongresinde de bu coşkuyu sürdürürsek başaracağımıza eminim. Tüm ilçe örgütlerimizle birlikte çalmadık kapı bırakmamak için, ilerici ve devrimci tavır almak için, Atatürk ilkelerine sahip çıkmak için, Örgütlerimizi güçlendirmek için adayım, yolumuz açık olsun. Katılan herkese teşekkür ediyorum.”


Zeki Alasya'nın eski eşi, oyuncu Oya Alasya hayatını kaybettiÖnceki Haber

Zeki Alasya'nın eski eşi, oyuncu Oya Ala...

Devlet hastanesi hekim kadrosuna taze kan – Çanakkale YorumSonraki Haber

Devlet hastanesi hekim kadrosuna taze ka...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!