Asbak Reklam 1

CHP'den Başkan Uygun'a destek açıklaması: "Yanında olmaya devam edeceğiz"

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
CHP'den Başkan Uygun'a destek açıklaması: "Yanında olmaya devam edeceğiz"
CHP İl Başkanlığı; Bayramiç Belediyesine ait benzin istasyonunda yaşandığı iddia edilen yolsuzluk olayının ardından bazı çevrelerce algı operasyonu yapılarak hedef haline getirildiğini öne sürdüğü Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun'a destek açıklaması yaptı.

CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural imzasıyla yayımlanan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Bilindiği gibi 31 Mart 2019 da Bayramiç ilçemizde yapılan yerel seçimlerde Belediye başkan adayımız Sayın Mert UYGUN Bayramiç halkının desteğini alarak belediye başkanlığı görevini üstlenmiştir.

​Seçildiği günden itibaren yaptığı şeffaf ve başarılı çalışmaları ve uygulamaları sayesinde ,seçimlerde kendisine oy vererek destek veren seçmenleri rahatlatmış ve oy vermeyen kesimlerinde gönlünde taht kurmayı başarmıştır.

​Son günlerde belirli çevreler tarafından algı operasyonları yapılarak kamuoyunun gündemine çarpıtılarak taşınan bir olay ile belediye başkanımız sayın Mert UYGUN hakkındaki linç kampanyasını üzüntüyle izlemekteyiz. İşin gerçeği bu duruma şaşırdık mı , hayır şaşırmadık. Çünkü bu anlayış hukuksuzluğu ve algı yaratarak süreçleri yönetmeyi kendisine ilke edinerek alışkanlık haline getirmiştir.

​Yaşanan olay hakkında çok fazla yorum yapmanın doğru olmadığını düşünüyoruz. Çünkü olayla ilgili  idari ve hukuki açıdan soruşturma başlatılmıştır.

Ancak kısa bir bilgilendirme yapmakta fayda var. Bayramiç belediyesi muhasebe müdürlüğü yetkilileri yine Bayramiç belediyesine ait Benzin istasyonunda meydana geldiği iddia edilen olayla ilgili durumu tutanak halinde tespit ettikten sonra Belediye başkanı sayın Mert UYGUN'A durumu rapor etmiştir. Sayın Belediye başkanımız da derhal olayla ilgili idari ve hukuki süreci başlatarak suç duyurusunda bulunmuştur. Belediye başkanımız tarafından yargıya intikal ettirilen bir olayla ilgili olarak yargı  henüz kararını vermemişken ,Sayın Mert UYGUN'a yapılan linç kampanyasını şiddetle kınadığımızı buradan açıklıyoruz.
Çanakkale Cumhuriyet Halk Partisi İl örgütü olarak ; hukuksuzluğu kendisine ilke edinenlere ve süreçleri hukuk dışı operasyonlarla yönetmeyi ısrarla sürdürmeye çalışan anlayışa hatırlatmak isteriz ki; 31 Mart seçimlerinde Ülkemize yerel yönetimlerimiz aracılığı ile getirmeye başladığımız baharı önümüzdeki ilk genel seçimlerde bütün ülkeye getireceğiz.
Dürüstlüğü, şeffaflığı ve hesap verebilir olmayı yerel  yönetimlerimiz aracılığı ile bulaşıcı bir hastalık haline getirerek bütün ülkeye yayacağız.

Yerelde iktidar olduğumuz belediyelerde olumsuzluk yaşanması halinde , sorumluları istifa ettirerek aklama yolunu değil , ilgililer hakkında idari ve hukuki işlemleri başlatan bir anlayış olmayı sürdüreceğiz. Bu konudaki mücadelemiz , durumdan rahatsızlık duyanları yeni duruma alıştırıncaya kadar devam edecektir.

Cumhuriyet  Halk Partisi İl örgütü olarak genç , çalışkan , şeffaf ve hesap veren belediye başkanımız sayın Mert UYGUN un yanındayız ve olmaya da devam edeceğiz.

Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale il örgütü olarak tüm siyasileri ve sorumluluk sahibi olan tüm yetkilileri akla, vicdana ,hukuka ve halka saygılı olmaya davet ediyoruz.

Kamuoyuna ve basınımıza saygılarımızla."


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bülent Turan: "Meclis'te temsilcisi bulunan tüm siyasi partilerimizin Çanakkale İl Başkanlarını aradım”Önceki Haber

Bülent Turan: "Meclis'te temsilcisi bulu...

Biga Belediye Meclisi olağanüstü toplandıSonraki Haber

Biga Belediye Meclisi olağanüstü topland...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!