Ataçlar Reklam
Asbak Reklam 2

CHP’den çok sert Nejat Önder açıklaması: “Bu ihaneti Çanakkale halkı unutmayacaktır!”

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
CHP’den çok sert Nejat Önder açıklaması: “Bu ihaneti Çanakkale halkı unutmayacaktır!”
CHP’den istifa ederek AK Parti’ye geçen İl Genel Meclisi Başkanı Nejat Önder’e, eski partisi CHP’den çok sert tepki geldi. Parti binasında basın açıklaması yapan İl Başkanı Metin Ümit Ural, Nejat Önder'i ihanetle suçlarken, “Bu ihaneti Çanakkale halkı unutmayacaktır!” dedi.
17 Petrol Reklam

CHP İl Başkanı Ural açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale İl Genel Meclisi Grubu olarak 05.04.2021 tarihinde toplanmış ve İl Genel Meclis üyemiz Sayın Nihat ÖNER, İl Genel Meclis Başkanı adayı olarak grup kararı ile belirlenmiştir. Tüm partililerimizin bildiği üzere Cumhuriyet Halk Partisi Tüzüğü alınan grup kararlarına uymayı gerektirir.

Buna rağmen 06.04.2021 tarihinde yapılan İl Genel Meclis Başkanlığı seçiminde partimizin başkan adayı olarak Sayın Nihat ÖNER demokratik bir seçim sonucunda grup kararı ile belirlenmiş olmasına rağmen beklenmedik bir şekilde Nejat ÖNDER son dakikada başkanlık adaylığını açıklamış, AKP - MHP ve 1 CHP Üyesinin oylarıyla İGM Başkanı seçilmiştir.

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki; partimizin grup kararına uyan tüm İl Genel Meclis üyelerimize ve 2 yıldan beri İl Genel Meclis Başkanlığı görevini sürdüren Sayın Sadık GÖĞÜSGEREN’e hizmetlerinden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz. 

İl Genel Meclis Üyelerimizin bundan sonraki 3 yıl içinde görevlerini başarıyla sürdüreceklerine ve Çanakkale halkına en üst düzeyde hizmetlerini devam ettireceklerine olan inancımız tamdır.

Çünkü Cumhuriyet Halk Partisinin ilke ve etik değerlerinde hizmet etmek için makam ve koltuğa ihtiyaç yoktur. İlkeli ve Ahlak sahibi olmak yeterlidir.

Burada üzerinde durulması gereken, defalarca partimizin İlçe Başkanlığı ve bir dönem İl Başkanlığını yapmış bir kişiliğin grup kararının üzerinden 24 saat geçmeden siyasi etiğe, insanlığa ve de Sosyal Demokrat değerlere uymayan ihanetidir.

Bu yapılan partimize, Çanakkale halkına ve kendisine oy veren seçmenin iradesine ihanettir. Bu ihaneti Çanakkale halkı unutmayacaktır. Çünkü bizim inancımıza göre makamlar gelir geçer, kalıcı olan insanlık onurudur.  Gerek dünya gerek Ülkemizin tarihi siyasi ihanetlerin örnekleriyle doludur. Bu ihanetleri yapanların hepsi tarihin çöplüğünde yerlerini almışlardır.

Nejat ÖNDER AKP’nin ülkemize getirdiği çürümüş ve kaypak siyasetin bir sonucudur. Nejat ÖNDER makam için, rant için tüm değerlerin yok edildiği, pazarlık aracı haline dönüştürüldüğü AKP Siyasetinin kirli bir örneğidir. 

Tüm Kamuoyunun bilmesini isteriz ki ;

CHP Çanakkale İl Örgütü tüm üyeleri ile birlikte dimdik ayaktadır.  Bu ihanete prim vermeyecek ve iktidar yürüyüşünü her zamankinden daha kenetlenmiş bir şekilde devam ettirecektir.

Kamuoyuna Saygılarımızla.”

Anahtar Kelimeler:
Nejat Önder’den ilk açıklama: “CHP’de Atatürk’e sadece lazım olduğunda sahip çıkılıyor”Önceki Haber

Nejat Önder’den ilk açıklama: “CHP’de At...

CHP’de çanlar Ural için çalıyor!Sonraki Haber

CHP’de çanlar Ural için çalıyor!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!