Reklamı Geç
Gestaş İlan 2
Ataçlar Reklam
Asbak Reklam 2

ÇOMÜ'lü akademisyenlere büyük onur: 'En Etkili Bilim İnsanları Listesi'ne girdiler

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
ÇOMÜ'lü akademisyenlere büyük onur: 'En Etkili Bilim İnsanları Listesi'ne girdiler
ABD’nin Stanford Üniversitesi koordinasyonunda yürütülen çalışma sonucunda hazırlanan 'En Etkili Bilim İnsanları Listesi'nde Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nden; Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi Su Ürünleri Yetiştiriciliği Bölümünden Doç. Dr. Sevdan Yılmaz, Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümünden Prof. Dr. Cengiz Caner, Prof. Dr. Emin Yılmaz, Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümünden Prof. Dr. Nurettin Şahiner, Mühendislik Fakültesi Biyomühendislik Bölümünden Prof. Dr. Mustafa Kemal Sezgintürk, Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümünden Doç. Dr. Özgür Özay, Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği Bölümünden Prof. Dr. Mustafa Çınar yer aldı.
17 Petrol Reklam

Türkiye'de çalışmalarını yürüten toplam 857 bilim insanının yer aldığı, Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesi, Stanford Üniversitesi'nin koordinatörlüğünde ABD'li ve Hollandalı bilim insanlarından oluşan bir ekip tarafından, çeşitli bilimsel kriterlerin dikkate alınarak hesaplanması ile oluşturuldu.

PLOS Biology isimli bilimsel dergide yer alan çalışmada, dünya çapında yayın yapan akademisyenlerin bilimsel makalelerinin adedi, etkisi, aldığı atıf sayısı ve oranı gibi bilimsel kriterlerden yola çıkarak bir sıralama oluşturuldu.

Liste hazırlanırken, alanında en az 5 makale yayınlamış 7 milyon bilim insanının akademik performansı değerlendildi ve 1996 - 2019 yılları arasında "Scopus Özet" ve "Atıf Veri Tabanı" üzerinden elde edilen bilgilere göre, dünyanın en fazla atıf alan 100 bin bilim insanı belirlendi.

Anahtar Kelimeler:
Reklam filmi büyük tepki çeken Dardanel'den açıklama: "Türk mutfağına saygıda kusur etmemiz söz konusu bile olamaz"Önceki Haber

Reklam filmi büyük tepki çeken Dardanel'...

Muharrem İnce parti kuruyor: "Tek başımıza yüzde 50+1 alacağız"Sonraki Haber

Muharrem İnce parti kuruyor: "Tek başımı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!