Reklamı Geç
Gestaş İlan 2
Ataçlar Reklam
Asbak Reklam 2
Limak Başlık Üstü

ÇOMÜ'ye memur alımında usulsüzlük iddiası: 91 puanlı aday elendi, 70 puanlı aday atandı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
ÇOMÜ'ye memur alımında usulsüzlük iddiası: 91 puanlı aday elendi, 70 puanlı aday atandı
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde (ÇOMÜ) diyetisyenlik pozisyonu için yayınlanan ilanda KPSS’den 80 ile 90 puan alan onlarca adayın başvurusu kabul edilmedi. Listenin en alt sıralarındaki KPSS'den 70 alan adayın başvurusu kabul edildi. Tepkilere neden olan memur alımı için sosyal medyada ‘torpil’ iddiaları gündeme geldi.
17 Petrol Reklam

Memur alımı ve akademik atamalarda sık sık gündeme gelen torpil iddialarına bir yenisi daha eklendi. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin diyetisyen pozisyonu için yayınladığı ilanda KPSS’den 70 puan alan aday ilgili pozisyona uygun görülürken, 70 üzerinde puanı bulunan 80 adayın başvurusu ise reddedildi.

ÖZEL ŞART: İÇ DENETÇİ EĞİTİMİ BELGESİNE SAHİP OLMAK

Üniversite tarafından 9 Kasım 2020 tarihinde ilan edilen Diyetisyenlik kadrosuna başvuracak adaylarda, Beslenme ve Diyetetik lisans programından mezun olmak şartına ilave olarak, ‘TÜRKAK TS EN ISO / IEC 17025:2017 İç Denetçi Eğitimi Belgesine sahip olmak’ kriteri arandığı öğrenildi.

91 PUANLI ADAY ELENDİ, 70 PUANLI ADAY ATANDI

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nde ilgili pozisyon için aranan özel kritere uyan tek kişi 70.80490 KPSS puanıyla diyetisyen olarak göreve atandı. İlgili pozisyon için başvuru yapan ve KPSS puanı 90’ın üzerinde olan adayların ise özel şartları sağlamadığı belirtildi.

Kaynak: aykiri.com.tr

Anahtar Kelimeler:
Doğu Biga’dan, uzaktan eğime destekÖnceki Haber

Doğu Biga’dan, uzaktan eğime destek

Gökçeada seferlerine fırtına engeli!Sonraki Haber

Gökçeada seferlerine fırtına engeli!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!