ÇTSO, Özbekistan ile iş birliğini masaya yatırdı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
ÇTSO, Özbekistan ile iş birliğini masaya yatırdı
Özbekistan Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Maşrab Mamirov ve Başkatibi Hurşid Rahmanov, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulunu ziyaret ederek, yapılabilecek iş birlikleri hakkında görüş alışverişinde bulundu.

ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde gerçekleşen ziyarette, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Aydoğdu, Yönetim Kurulu Sayman Üye Turgay Kılıç, Yönetim Kurulu üyeleri Ahmet Çelik, Ayşe Önen Özoğuz, Oda Üyesi Kadir Alaylı ve Genel Sekreter Sema Sandal hazır bulundu.

“ÖZBEKİSTAN İLE ÇANAKKALE ARASINDA YAPILABİLECEK İŞ BİRLİKLERİNİ GÖRÜŞTÜK

Ziyarete ilişkin bilgi veren ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, “Orta Asya Cumhuriyetlerinin en kalabalık ülkesi olan Özbekistan, eski İpek Yolu üzerindeki merkezler olan Semerkand ve Buhara'ya ev sahipliği yapmaktadır. Özbekistan bu sebeple Orta Doğunun merkezi konumundadır. Özbekistan gıda sektöründe hem ithalatçı hem de ihracatçı konumdadır. İnşaat sektörüne yönelik önemli fırsatlar yaratan Özbekistan’ın genel ekonomik durumu hakkında Özbekistan Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Maşrab Mamirov ve Başkatibi Hurşid Rahmanov’dan bilgi aldık. Kendileriyle Çanakkale’den neyi satabiliriz veya ithal etmek durumunda olduğumuz hangi kalemleri daha ucuza alabiliriz konularını masaya yatırdık. Özbekistan ile Çanakkale arasında yapılabilecek iş birliklerini görüştük. Verimli geçen ortak toplantımızın ardından süreci ne şekilde devam ettirebileceğimizi görüştük.  Özbekistan Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Maşrab Mamirov ve Başkatibi Hurşid Rahmanov’a verdileri bilgiler, gösterdikleri iş birliği ve samimi yaklaşımları için Yönetim Kurulum adına teşekkür ediyorum” dedi.


Çanakkale’de Aile Okulu Projesine yoğun ilgiÖnceki Haber

Çanakkale’de Aile Okulu Projesine yoğun...

Beşiktaş’ın maçına Ali ŞansalanSonraki Haber

Beşiktaş’ın maçına Ali Şansalan

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!