Ataçlar Reklam
Asbak Reklam 2

ÇTSO'dan, Dardanel'e destek mesajı: "Sonuna kadar yanındayız"

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
ÇTSO'dan, Dardanel'e destek mesajı: "Sonuna kadar yanındayız"
Dardanel fabrikasında elle paketleme yapıldığını gösteren video sosyal medyada tartışma yarattı. Tepkiler üzerine açıklama yapan şirket, bunun butik ve el yapımı bir üretim modeli olduğunu, tüm dünyada bu şekilde uygulandığını, söz konusu video üzerinden hijyen dışı bir üretim algısı oluşturulmaya çalışıldığını duyurdu. Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası'ndan (ÇTSO) da Dardanel'e destek mesajı geldi.
17 Petrol Reklam

ÇTSO Başkanı Selçuk Semizoğlu imzasıyla, "Güneş balçıkla sıvanmaz" başlığıyla yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Sektöründe dünya liderliğine koşan Dardanel markasını itibarsızlaştırmaya yönelik yapılan çirkin paylaşımlardan  üzüntü duymaktayız.

Yüzde yüz yerli ve milli sermaye ile yaratılan bir Türk markası , dünya markası olmuş  ve ülkemizi sektöründe her zaman gururla temsil etmiştir.

Konserve balık sektöründe % 80 pazar payına sahip olan Dardanel firmasının 37 yıldır tüketici sağlığını ve kaliteyi  ön planda tutarak ürettiği ürünler,  gerek yurt içinde gerekse yurt dışında güvenle tüketilmektedir.

Üretimini ve istihdamını arttırma yolunda yeni yatırımlarını gerçekleştirme sürecindeyken  yıpratma amaçlı kasıtlı olarak yapılan paylaşımlar amacına ulaşamayacaktır.

Dardanel; kalitesi ve güvenilirliği ile  ülkemizde ve dünyanın pek çok ülkesinde tüketicilerle buluşmaya nice 37 yıllarda devam edecektir.

Yatırımcıya, üreticiye, istihdam yaratanlara karşı sürdürülen karalamalar ile  adeta bir sektör haline gelen emeksiz klavye kahramanlığına karşı tüm iş dünyasını da birlikte ve daha duyarlı olmaya davet ediyorum.

Özellikle bu dönemde asılsız bilgilerle vatandaşlarımızın hassasiyetini kullanarak  bu durumdan kendilerine çıkar sağlamayı hedefleyenlerin oyununa gelmemeliyiz. Üretmeye en çok mecbur olduğumuz dönemlerde, birbirimize en çok destek olmamız gereken günlerdeyiz.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası olarak ilimizin ve ükemizin güzide markasının sonuna kadar yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz.

Tüm kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Güneş balçıkla sıvanmaz!"


Sahte içki öldürüyordu!Önceki Haber

Sahte içki öldürüyordu!

Çan’da cinayet: Teslim olmayan katil zanlısı operasyonla yakalandı!Sonraki Haber

Çan’da cinayet: Teslim olmayan katil zan...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!