Baskıyol Reklam
Asbak Reklam 2

ÇTSO’dan İl Gıda Kontrol Laboratuvarına ziyaret

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
ÇTSO’dan İl Gıda Kontrol Laboratuvarına ziyaret
Çanakkale’nin gıda üretim potansiyelini artırmak ve ihtiyaç duyulan tüm test ve analiz çalışmalarının kentte yapılmasını sağlamak amacıyla Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) tarafından Çanakkale İl Gıda Kontrol Laboratuvarı ziyaret edilerek yetkililerle görüş alışverişinde bulunuldu.

Gerçekleştirilen ziyarette ÇTSO Genel Sekreteri Sema Sandal, Tarım ve Orman İl Müdürü Ekrem Karadağ, ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Süha Özden, ÇOBİLTUM Müdürü Prof. Dr. Sermet Koyuncu ile ilgili akademisyenler, Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürü Menderes Koşuncu, Borsa Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, Ezine Gıda İhtisas OSB Bölge Müdürü Alper Altınok, Borsa Genel Sekreteri Sevcan Elver ve MÜSİAD Başkan Yardımcısı, Atiye Laçin hazır bulundu.

“GIDA ÜRETİCİLERİMİZİN TÜM TEST VE ANALİZ ÇALIŞMALARINI İLİMİZDE UYGUN MALİYETLER İLE YAPTIRABİLMESİ İÇİN İŞ BİRLİĞİ YAPIYORUZ”

Ziyarete ilişkin bilgi veren ÇTSO Genel Sekreteri Sema Sandal, “İlimizde faaliyet gösteren tarım ve tarıma dayalı gıda sanayimizin ulusal ve uluslararası platformlarda rekabet gücünü artırmak üzere ilgili tüm paydaşlarımızın iş birliğinde çalışıyoruz. Bu amaçla Odamızca 2 yıl önce bir çalışma yaparak bölgemizde gerçekleştirilen test ve analizler ile ilgili anket ve araştırma raporu hazırlamıştık. O süreçten bugüne kısmen iyileştirmeler sağlanmışsa da bazı sorunlar devam ediyor. Amacımız el birliği ile firmalarımızın ilimiz dışından aldığı test ve analiz hizmetlerinin zaman ve para kayıplarını ortadan kaldırarak ilimizde yapılmasını sağlamaktır. Toplantıda, üyelerimizin test ve analiz çalışmalarında muhatap bulamamaları, fiyatların yüksekliği ve ilimizde hangi test ve analizlerin yapıldığı hakkında yeterli bilgiye sahip olmamaları gibi konular tekrar dile getirildi. Yapılan yatırımlardan en verimli şekilde faydalanılması, farklı fiyat uygulamasının ortadan kaldırılması, öncelikle güç birliği yapılarak ilimiz envanterinin doğru kullanımı konusunda tüm kurumlar hem fikir” dedi.


Denizden 250 kilogram ağırlığında hayalet ağ çıkarıldıÖnceki Haber

Denizden 250 kilogram ağırlığında hayale...

Başkan Erdoğan, belediye öğretmenleriyle buluştuSonraki Haber

Başkan Erdoğan, belediye öğretmenleriyle...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!