Baskıyol Reklam
Asbak Reklam 2

Devlet Bahçeli: “Bize göre hükümetin izlediği ekonomi politikası doğrudur”

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Devlet Bahçeli: “Bize göre hükümetin izlediği ekonomi politikası doğrudur”
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Bize göre hükümetin izlediği ekonomi politikası doğrudur, bittik, tükendik, yandık, mahvolduk demek felaket tellallığıdır, kötü niyetliliktir" dedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısında konuştu.

“Bize göre hükümetin izlediği ekonomi politikası doğrudur, bittik, tükendik, yandık, mahvolduk demek felaket tellallığıdır, kötü niyetliliktir” diyen MHP lideri Bahçeli, ülke ekonomisine ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Türkiye, faiz kamburundan kurtulmalıdır. Faiz, uzun vadede üretim sistemine büyük hasarlar vermektedir. Ülkemiz şu anda dünyada faiz oranın yüksekliği açısından ilk on ülkeden biri, Avrupa’nın da zirvesindedir. Faiz geleceğimizden çalmaktadır. Bize göre hükümetin izlediği ekonomi politikası doğrudur, bittik, tükendik, yandık, mahvolduk demek felaket tellallığıdır, kötü niyetliliktir. Türkiye ekonomisi için 1980-2020 dönemi verileriyle ulaşılan sonuca göre faiz oranı ve enflasyon arasında uzun dönemli bir ilişki bulunmuştur. Akıntıya karşı kürek çekmek, Neo-Liberal iktisat akımının alışkanlıklarıyla milletimize karamsarlık servis etmek vatan sevgisiyle bağdaşmayan bir sorumsuzluktur.

Geldiğimiz bu aşamada, yeni yönetim sistemi kapsamında Merkez Bankası’nın bağımsızlığı konusunu mutlak surette tartışmaya açmak hem demokrasinin hem de milli iradenin gereğidir. İMF ve faiz lobisinin oyunlarıyla daha fazla mesafe alamayacağımız ortadadır. Davul hükümetin boynundayken, tokmağın başkalarının elinde olması kabul edilemez bir çarpıklıktır. Özerk ve bağımsız kurumlar milli iradenin üzerinde olamaz, olmamalıdır. Hesabı veren siyasettir, kararı veren de siyaset olmalıdır. Geçtiğimiz Cuma günü, Resmi Gazete üzerinde spekülasyon yapıp güvensizliği kamçılayanların, insanlarımızı gece nöbetine sokanların geçmişte kimin lehine faaliyet gösterdikleri şimdi daha iyi anlaşılmıştır. CHP, İP ve diğerlerinin yalnızca eleştirerek, ekonomi etrafında korkular üreterek siyaset yapmaları acziyetlerinin ve çaresizliklerinin göstergesidir. Nasıl bir ekonomi politikası takip edecekleri belli değildir. Nasıl bir kamu maliyesi tasavvuru içinde oldukları net değildir."


Bülent Turan: “Yeni dönemde yüzde 52,5’ten çok daha fazla oy alma imkanımız var”Önceki Haber

Bülent Turan: “Yeni dönemde yüzde 52,5’t...

Çan’da çözüm odaklı belediye anlayışı sürüyorSonraki Haber

Çan’da çözüm odaklı belediye anlayışı sü...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!