Reklamı Geç
Gestaş İlan 2
Ataçlar Reklam
Asbak Reklam 2

Diyaliz teknikerleri atama bekliyor!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Diyaliz teknikerleri atama bekliyor!
Hastanelerde istihdam edilmek üzere atama kontenjanı bekleyen diyaliz teknikerleri ortak yazılı açıklama yaparak, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya çağrıda bulundu. Açıklamada, "Diyaliz Teknikerleri olarak, gerek kamu hastanelerinde gerekse özel hastanelerde çalışmak için yeterli sayıya ulaştığımız apaçık ortadır. Hemşirelerin kendi birimlerine çekilerek birimlerdeki hemşire ihtiyacının giderilmesi daha uygun olacaktır. İşin asıl sahibi olan bizlerin kamu hastanelerinde görev almak üzere yeterli atama kontenjanlarına sahip olmasını, hastanelerdeki PDC sayılarımızın da artmasını istiyoruz" ifadelerine yer verildi.
17 Petrol Reklam

Atama bekleyen diyaliz teknikerlerinin açıklaması şu şekilde:

"Bizler Diyaliz Ünitelerinde tekniker pozisyonunda çalışmak için 2 yıl boyunca hem teorik hem de staj eğitimi alan, hali hazırda 24.000 mezunu olan Diyaliz Teknikerleriyiz. Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin KOCA, 1 Mart 2019 tarihinde yeni yönetmelikle Diyaliz Teknikerlerine istihdam sözü vermiştir. 2019 ve 2020 yılında ise Sağlık Bakanlığına 50.000’e yakın sağlık personeli istihdam edilmiştir. Burada Diyaliz Teknikeri pozisyonuna düşen sayı 349’da kalmıştır. En son yapılan 12.000 kişilik alımda da Diyaliz Teknikeri pozisyonuna sadece 20 kontenjan verilmiştir.1 Mart 2019 tarihinde Resmî Gazete’de yayınlanan diyaliz yönetmeliği ile geçmiş yıllarda farklı sağlık branşlarına verilen sertifikasyon uygulaması durdurulmuştur. Yönetmeliğe rağmen hem özel hem de kamu ve üniversite hastanelerinde 1000’den fazla sertifikasız sağlık personeli çalışmaktadır. 

Diyaliz Teknikerleri olarak, gerek kamu hastanelerinde gerekse özel hastanelerde çalışmak için yeterli sayıya ulaştığımız apaçık ortadır. Hemşirelerin kendi birimlerine çekilerek birimlerdeki hemşire ihtiyacının giderilmesi daha uygun olacaktır. İşin asıl sahibi olan bizlerin kamu hastanelerinde görev almak üzere yeterli atama kontenjanlarına sahip olmasını, hastanelerdeki PDC sayılarımızın da artmasını istiyoruz. 

Bakanlığın yönetmenliğimizi tüm hastanelere iletmesini, hastanelerde çalışan sertifikasız personellerin servislere çekilerek yerine Diyaliz Teknikerlerinin talep edilmesini istiyoruz. 

Sertifikasız sağlık personellerin servislere çekilmesiyle birlikte yeni atama döneminde diyaliz teknikerleri olarak bizlerin mağduriyetinin telafi edilmesini umut ediyoruz."


Belediye çalışanlarının promosyon tutarları belli olduÖnceki Haber

Belediye çalışanlarının promosyon tutarl...

Bülent Turan’dan o görüşmeye ilişkin açıklama: “Hassasiyetimizin karşılığını, CHP’den de görmek istiyoruz”Sonraki Haber

Bülent Turan’dan o görüşmeye ilişkin açı...

Haber Yorumları

 • Mustafa03-01-2021 00:01

  Diyalize Tekniker atayın sayın bakanım

 • Mesut28-12-2020 16:49

  Sayın koca artık bizide gör. Sağlık sistemi sadece hemşire ve ebelerden oluşmuyor tüm branşlarda bu iki personel grubu calisacaksa bu bölümleri kapatın en azından hayal kurmayiz

 • Elif28-12-2020 16:15

  Sesimiz olduğunuz için teşekkür ederiz. Diyaliz teknikerleri olarak gerekli istihdamın yapılmasını istiyoruz.

 • Senem Merve28-12-2020 14:21

  Diyaliz teknikerleri 80+ puanlarla atanamıyor. Diyaliz de hemşire, att, ebe vb. birçok branş çalışmaya devam ediyor. Diyaliz ünitesi tekniklere bırakılmalı her branş kendi alanında istihdam etmeli.

 • oğuzhan28-12-2020 14:16

  İstihdam edilmek istiyoruz evde yatmak istemiyoruz

 • Nur28-12-2020 14:15

  Almış olduğumuz yüksek puanlarla açıkta kalmak istemiyoruz magduriyetimiz giderilsin

 • Dilara28-12-2020 14:15

  Sıkıntımızı dile getirdiğiniz için sağ olun

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!